nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 16.11.2015 21:00

Zbliża się czas decyzji

Jestem spokojnym humanistą, mam dobry kontakt z ludźmi w różnym wieku, rówieśnicy często proszą mnie o radę. Nie piję, nie palę, potrafię być asertywny. Wiele osób pyta, czy zostanę księdzem. Nie wiem. A czas mija i powoli trzeba będzie sobie to pytanie zadać. 17-latek

Myślę, że bardzo potrzebujesz teraz modlitwy o rozeznanie powołania. Bo tu nie liczy się tylko opinia innych, Twoja empatia itd. Musisz poczuć, że to Twoja droga. A nie jest ona łatwa. Masz 17 lat i jeszcze trochę czasu. Wykorzystaj go na pogłębianie duchowości, na nawiązanie bardzo bliskiej relacji z Bogiem, na stawianie Bogu pytań i wsłuchiwanie się w odpowiedzi. Powołanie kapłańskie potrzebuje ciszy, tajemnicy, Boga. Najpóźniej w klasie maturalnej przydałaby się znajomość z księdzem, do którego masz pełne zaufanie. Może w czasie wakacji dobry byłby wyjazd na rekolekcje oazowe lub na pielgrzymkę. Warto by się zaangażować w wolontariat ŚDM lub chociaż wyjazd na to niezwykłe spotkanie i nawiązanie tam ciekawych znajomości, które pomogą w rozeznaniu powołania. W czerwcu odbywa się zawsze spotkanie polskiej młodzieży na Lednicy, też warto tam pojechać. Są też różne rekolekcje powołaniowe, często w czasie ferii zimowych, też mogą pomóc.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione