nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 16.11.2015 21:00

Zbliża się czas decyzji

Jestem spokojnym humanistą, mam dobry kontakt z ludźmi w różnym wieku, rówieśnicy często proszą mnie o radę. Nie piję, nie palę, potrafię być asertywny. Wiele osób pyta, czy zostanę księdzem. Nie wiem. A czas mija i powoli trzeba będzie sobie to pytanie zadać. 17-latek

Myślę, że bardzo potrzebujesz teraz modlitwy o rozeznanie powołania. Bo tu nie liczy się tylko opinia innych, Twoja empatia itd. Musisz poczuć, że to Twoja droga. A nie jest ona łatwa. Masz 17 lat i jeszcze trochę czasu. Wykorzystaj go na pogłębianie duchowości, na nawiązanie bardzo bliskiej relacji z Bogiem, na stawianie Bogu pytań i wsłuchiwanie się w odpowiedzi. Powołanie kapłańskie potrzebuje ciszy, tajemnicy, Boga. Najpóźniej w klasie maturalnej przydałaby się znajomość z księdzem, do którego masz pełne zaufanie. Może w czasie wakacji dobry byłby wyjazd na rekolekcje oazowe lub na pielgrzymkę. Warto by się zaangażować w wolontariat ŚDM lub chociaż wyjazd na to niezwykłe spotkanie i nawiązanie tam ciekawych znajomości, które pomogą w rozeznaniu powołania. W czerwcu odbywa się zawsze spotkanie polskiej młodzieży na Lednicy, też warto tam pojechać. Są też różne rekolekcje powołaniowe, często w czasie ferii zimowych, też mogą pomóc.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10