nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 12.11.2015 14:00

Ucichłam na lekcjach

Przestałam być aktywna na lekcjach. Głównie na angielskim. Bo kilka dziewczyn ciągle się zgłasza, cały czas ręce w górze. Ja się wycofałam, ale jestem strasznie zazdrosna, gdy widzę, jakie są na lekcjach. Szóstoklasistka

Uważaj na zazdrość, bo ona uderza tylko i wyłącznie w Ciebie. To już się dzieje. Bo nie jesteś aktywna z zazdrości o koleżanki. Przecież to jest bez sensu. Dlatego natychmiast musisz się wziąć w garść. Od jutra bądź aktywna. Nikt tego za Ciebie nie zrobi. Problem polega też na tym, że połączyła się u Ciebie ambicja z zazdrością. Obie te cechy bardzo męczą. Brakuje Ci troszkę pewności siebie. Obserwujesz zazdrosnym okiem koleżanki i chcesz być taka jak one. A Ty jesteś świetna, jesteś sobą i nie masz się czego bać, wstydzić. Zgłaszaj się. Koniecznie. Naukowcy sprawdzili, że uczeń najlepiej zapamiętuje lekcję, jeśli był na niej aktywny! Jeśli uczeń tylko siedzi i słucha, zapamiętuje o wiele mniej.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10