nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 08.11.2015 21:00

Pod złym wpływem

Moja przyjaciółka zaczęła ostatni zadawać się z dziewczynami z klasy, z którymi niekoniecznie się lubimy. Pewnego dnia przyszła do mnie z tymi koleżankami i powiedziała, że jestem nudna i staroświecka i nie ma zamiaru się ze mną zadawać. Potem przyłapałam ją, jak paliła z nimi papierosy. Powiedziałam, że tak nie można, a one mnie wyśmiały. Nie wiem co mam robić one poprzestawiały jej w głowie. 14-latka

Gdy nastolatek głupieje, to bardzo trudno go namówić, by się opamiętał. Tak się teraz dzieje z Twoją przyjaciółką. Nie przekonasz jej. Dlatego powiedz jej, że szanujesz jej dziwne wybory, odsuwasz się od niej i czekasz aż się opamięta. Powiedz, że dziwisz się paleniu papierosów, bo to oznaka słabości, kompleksów. Powiedz, że zawsze może do Ciebie wrócić, bo się przecież nie obrażasz. No i gdy za jakiś czas będzie chciała do Ciebie wrócić, to jej nie odtrącaj. Zresztą, odzywaj się do niej, staraj się z nią normalnie rozmawiać. A teraz rozglądaj się uważnie i szukaj takich koleżanek, które nie palą, nie zachowują się prowokacyjnie. Ona będzie Ciebie z oddalenia obserwowała i gdy zauważy, że jest Ci z nowymi koleżankami wesoło, że Ty się rozwijasz pod każdym względem pełna dziewczęcej radości życia, to będzie dla niej lepsze niż pouczenia.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione