nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 05.11.2015 19:00

Resztą się nie przejmuję

Czuję się w klasie nielubiana. Mama mówi, że tak nie jest. Ale ja przypominam sobie różne przykre wydarzenia sprzed lat. Mama mówi, że nie każdego w klasie się lubi, ale trzeba go szanować. Rozumiem to. Przeczytałam kiedyś taki cytat, że cieszę się z tego, że najważniejsze dla mnie osoby mnie lubią, a resztą się nie przejmuję. Mam tak postępować? 12-latka

Twoja mama ma całkowitą rację. Dlatego słuchaj mamy, jej komentarzy i jej rad. Bo mamie przecież na Tobie zależy, mama zna Ciebie i zna Twoje koleżanki. To oczywiste, że nie lubi się jednakowo wszystkich w klasie. Trzeba jednak każdego szanować, tolerować. To samo będzie w kolejnych szkołach, na studiach, w pracy. Zgadzam się z tym, że masz się nie przejmować innymi. Cieszysz się, że lubią Cię te osoby, na których Ci zależy, a o reszcie nie myślisz. Nie jest dobrze, jeśli ktoś chce być przez wszystkich lubiany. Bo taka osoba staje się sztucznie słodka, wszystkim nadskakuje i w końcu ludzie odsuwają się od niej. Bo w takim zachowaniu jest sztuczność i fałsz. Takiej osobie zależy na dobrej opinii, czyli myśli głownie o sobie. Nie analizuj każdego zachowania czy to lubienie czy nielubienie. Nie rozpamiętuj przykrych wydarzeń sprzed lat. Ważne, byś Ty ludzi lubiła, a jeśli kogoś nie lubisz, byś go szanowała, nie czepiała się. Rozmawiaj dużo z mamą, pytaj jej o wszystko.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10