nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020
dodane 22.10.2015 20:00

Wokół balu

Przyjęłam zaproszenie kolegi na bal kończący gimnazjum. Dziewczyny głównie litują się nade mną, bo go nie lubią. Ja zaczęłam go unikać i za bardzo z nim nie rozmawiam. Aż tu podchodzi do mnie i się pyta: "Czy ja cię zapraszałem na bal?". Całkiem mnie zaskoczył tym pytaniem. Odpowiedziałam zdziwiona: "Noo, chyba tak". A on na to: "i co mi odpowiedziałaś?". Jejku, wkurzyłam się trochę, bo co on się tak głupio pyta? Nie wiadomo, o co mu chodzi, tylko mi w głowie miesza. A ja nie wiem, co odpowiedzieć. Odpowiedziałam coś w stylu: "Chyba tak", a on "chyba tak czy chyba nie?". Masakra, co to miało być? Może ma to związek z tym, że go zaczęłam unikać? Co mam teraz robić? Gimnazjalistka

Jego zachowanie pokazuje, że on nie jest ciapą i zna swoją wartość. W sprytny sposób próbował przerzucić problem na Ciebie. Uważaj na plotki, na koleżanki i nie opowiadaj o wszystkim w szkole. Chłopak zachował się dziwnie, ale wczuj się w jego sytuację. Gdy go teraz zaczęłaś unikać, to on też nie rozumie, co się dzieje. W miarę możliwości zachowaj spokój, uważaj na klasowe aferzystki i plotkary, zachowuj się naturalnie. A ponieważ każda dziewczyna musi się wygadać, to lepiej rozmawiaj o tym z siostrą, a nie z koleżankami. Tak sobie myślę, że on też ma poczucie honoru i ambicję. Jeśli powiedziano mu, jak bardzo rozpaczasz, że się zgodziłaś, to może przez tę rozmowę chciał Cię uwolnić od problemu. Jeśli dalej będziecie z dziewczynami o tym gadały, one będą współczuły itd, to on powie, że Cię uwalnia od swojej osoby. I wtedy o Tobie będą plotkowali, bo może się skończyć tak, że nie będziesz miała pary. Ale to tylko moje przypuszczenia, może kompletnie nietrafione. Ja tylko wiem, jak szybko przechodzą wiadomości w klasach. Powtarzam- uważaj na dziewczyny i szanuj jego poczucie godności, uważaj na to, co mówisz. Nie rań go za mocno, bo zaprosił Cię w dobrej wierze. Chciał dobrze, a wyszło źle.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione