nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 18.10.2015 20:00

Dokuczliwe memy

Kolega z klasy bez przerwy mi dokucza. Robi głupie memy z moich zdjęć i obraża mnie przy wszystkich. Najgorsze jest to, że inni chłopcy z klasy mu wtórują i popierają go. Na każdej przerwie wyzwiska i żarty ze mnie. Boję się zgłosić to wychowawczyni, bo wtedy on nie da mi spokoju. Piątoklasistka

Najpierw poproś o pomoc mądrą i dobrą koleżankę. Spokojną i sprawiedliwą.  Niech ona Ci doradzi. Bo ja nie znam Ciebie, nie wiem, co to za chłopak i dlaczego tak uwziął się na Ciebie. Czasami chłopcy dokuczają koleżance, która się im podoba. Dlatego najpierw zastanów się, czy nie o to chodzi. Nastolatek sam siebie nie rozumie i zamiast być miłym, to dokucza dziewczynie, która wprowadza niepokój do jego serca. Ale jeśli on naprawdę wyśmiewa, wyszydza, a koleżanka to potwierdzi, to jednak lepiej poinformować wychowawczynię. Bo nie powinien czuć się bezkarnie.  Jutro wejdź do klasy wyprostowana, pewna siebie, uśmiechnięta, a gdy będą Ci dokuczali, spoglądaj na nich ze śmiechem, pytaj, czy jeszcze się im nie znudziło. Młodzież ma problem z pojęciem odpowiedzialności. Ktoś powinien wyjaśnić w klasie, o co chodzi z ochroną danych osobowych. Kolega nie ma prawa udostępniać Twojego ośmieszonego zdjęcia. Na pocieszenie powiem Ci tylko, że 99% dokuczających chłopaków kompletnie nie wie, że sprawia koleżance przykrość. Rozmawiałam na ten temat zarówno z młodymi chłopakami, jak i z dorosłymi mężczyznami- dla nich liczy się tylko zabawa, że to niby śmieszne, widzą ten problem zupełnie inaczej. Tym bardziej powinni się dowiedzieć, że robią coś zakazanego i krzywdzą koleżankę. Jeśli sytuacja się nie zmieni, to powiedz i rodzicom i wychowawczyni.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione