nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020

KAI/Gabriela Szulik

dodane 16.10.2015 05:50

Zaadoptuj biskupa synodalnego

To światowa akcja wymyślona w Austrii. Ostatnio włączyli się do niej polscy uczniowie.

Uczniowie Szkolnych Kół Caritas w diecezji bielsko-żywieckiej włączyli się do akcji „Zaadoptuj biskupa” zaproponowanej przez austriacki Instytut ds. Małżeństwa i Rodziny. „Adopt a bishop” (Zaadoptuj biskupa) – to modlitwa za konkretnego biskupa uczestniczącego w synodzie biskupów poświęconym rodzinie.

Co zrobiła młodzież-uczniowie z diecezji bielsko-żywieckiej? Zarejestrowali się na portalu adoptabishop.org i obiecali modlitwę w intencji konkretnego biskupa uczestniczącego w synodzie. Nazwisko biskupa losuje poczta elektroniczna.

Młodzież z LO im. Mikołaja Reja z Bielsku-Białej zaadoptowała w ten sposób biskupa z Ugandy. „Przez modlitwę, na swój sposób, młodzi uczestniczą w synodzie poświęconym sprawom rodziny, w czymś bardzo ważnym, co dotyczy również ich” – mówi pani Katarzyna Snaczke, katechetka i opiekunka Szkolnego Koła Caritas w LO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej. W tym liceum uczniowie zaadoptowali metropolitę Los Angeles José Horacio Gómeza. Młodzież obiecała modlić się za „swoich” biskupów do 25 października, czyli zakończenia sesji synodalnej.

Każdy, kto chciałby włączyć się w taką modlitwę, może zrobić to samo. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.adoptabishop.org, podać swoje nazwisko i adres mailowy.

Nazwisko „adoptowanego” biskupa zostanie wylosowane z poczty elektronicznej. W chwili przygotowania tej informacji, 19 tysięcy 300 osób obiecało modlitwę za biskupów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Tomuś01
  16.10.2015 17:47
  Hmm całkiem fajny pomysł choć myślę, że uczniowie będą wstanie się za tego biskupa modlić. Lecz mimo to jestem pełna nadzieji wobec uczniów z tamtego miasta ale wierzę że im się uda :)
  Pozdrawiam wszystkich czytelników Małego Gościa Tomuś 01
  doceń 1
 • gada
  18.10.2015 07:33
  W 1963 w salce ksiadz wywiesil strone z "Tygodnika Powszechnego" ze zdjeciami biskupów i losowalismy za kogo kto sie pomodli. Każdy chciał sie modlić za jakiegoś biskupa - Murzyna, nie udało mi się. Szkoda, że nie zapamietałm za kogo sie modliłam ...

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione