nasze media Mały Gość 06/2024

KAI/Gabriela Szulik

dodane 16.10.2015 05:50

Zaadoptuj biskupa synodalnego

To światowa akcja wymyślona w Austrii. Ostatnio włączyli się do niej polscy uczniowie.

Uczniowie Szkolnych Kół Caritas w diecezji bielsko-żywieckiej włączyli się do akcji „Zaadoptuj biskupa” zaproponowanej przez austriacki Instytut ds. Małżeństwa i Rodziny. „Adopt a bishop” (Zaadoptuj biskupa) – to modlitwa za konkretnego biskupa uczestniczącego w synodzie biskupów poświęconym rodzinie.

Co zrobiła młodzież-uczniowie z diecezji bielsko-żywieckiej? Zarejestrowali się na portalu adoptabishop.org i obiecali modlitwę w intencji konkretnego biskupa uczestniczącego w synodzie. Nazwisko biskupa losuje poczta elektroniczna.

Młodzież z LO im. Mikołaja Reja z Bielsku-Białej zaadoptowała w ten sposób biskupa z Ugandy. „Przez modlitwę, na swój sposób, młodzi uczestniczą w synodzie poświęconym sprawom rodziny, w czymś bardzo ważnym, co dotyczy również ich” – mówi pani Katarzyna Snaczke, katechetka i opiekunka Szkolnego Koła Caritas w LO im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej. W tym liceum uczniowie zaadoptowali metropolitę Los Angeles José Horacio Gómeza. Młodzież obiecała modlić się za „swoich” biskupów do 25 października, czyli zakończenia sesji synodalnej.

Każdy, kto chciałby włączyć się w taką modlitwę, może zrobić to samo. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.adoptabishop.org, podać swoje nazwisko i adres mailowy.

Nazwisko „adoptowanego” biskupa zostanie wylosowane z poczty elektronicznej. W chwili przygotowania tej informacji, 19 tysięcy 300 osób obiecało modlitwę za biskupów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..