nasze media MGN 05/2024
dodane 13.10.2015 16:10

Jak przechowywać wspomnienia?

Można wywołać zdjęcia i postawić w ramce na biurku lub powiesić na ścianie, ale jeśli chcemy zrobić coś bardziej oryginalnego, warto zajrzeć na bloga pani Kasi, która pomogła mi przy napisaniu tego artykułu: http://speckled-fawn.blogspot.com

Każdy z nas jest inny, wyjątkowy! Gdybym zadała jakieś pytanie kilku osobom, każdy odpowiedziałby na swój sposób, inaczej... Dlatego nie spodziewałam się, że pomysł autorki tego bloga będzie tak oryginalny :) Podkładki z ulubionymi zdjęciami? Świetny pomysł!
Oto instrukcja, jak zrobić to cudo :)
 
„Zdobycie płytek było banalnie proste. Poszłam do większego sklepu, opisałam o jakie płytki mi chodzi, wzięłam 4 płytki jasnobeżowe. Za darmo, bo to były ostatnie sztuki!
Następnym krokiem było wybranie zdjęć i wydruk. Kupiłam dwa arkusze wydruku laserowego na jasne materiały i przygotowałam zdjęcia.
Bardzo dokładnie wysmarowałam płytki warstwą Mod Podge i przyłożyłam do nich zdjęcia wydrukiem do dołu (!). Bardzo ważne jest, żeby dokładnie przycisnąć papier i pozbyć się wszelkich nierówności i bąbelków powietrza. Tak przygotowane płytki wrzucamy do piekarnika - 15min w 150*C. Po ostygnięciu pora na zabawę :)))

W tym miejscu potrzebny jest zraszacz z wodą. Papier delikatnie zwilżamy i ścieramy warstwę papierową zostawiając wydruk zabezpieczony Mod Podge. Na koniec jeszcze przejechałam brzegi zdjęć papierem ściernym, żeby były bardziej nieregularne.
Jak przechowywać wspomnienia?  

 

 

 

 

 

 

 

Jak przechowywać wspomnienia?   Kiedy zdjęcia przeschną, będą bardzo matowe i szarawe (zdj poniżej), kolory mogą być mało widoczne. Po polakierowaniu ten efekt zniknie ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Pod podkładki przykleiłam fajne sylikonowe nóżki, teraz nic nie będzie rysowało stołu.

 

Jak przechowywać wspomnienia?  

 

 

 

 

 

 

 

No i tu już efekt końcowy. Tak sobie myślę, że to świetny pomysł na prezent :D”

Jak przechowywać wspomnienia?  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


        Bardzo dziękuję za pomoc! Piękne podkładki! Świetny pomysł, prawda? :)

 

Dwa cytaty, kilka refleksji

Dwa cytaty, kilka refleksji cz.2

Jak przechowywać wspomnienia

Dzieło Boże, czyli życie z pasją

Biblia jest zdecydowanie najpopularniejszą księgą świata

Dwa filmy zmieniające życie

Ludzie, na których liczy świat

Hand made, czyli zrób to sam!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..