nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 02.10.2015 13:00

Co będę robiła bez fb?

Można powiedzieć, że wkręciłam się w facebook, mam go od 4 lat. Mam ponad 800 znajomych, dużo lików, dużo osób do mnie pisze. Jednak są momenty, kiedy to ponad 800 znajomych odwraca się plecami. Kiedy są problemy wiem - że jestem samotna. Jeden z kolegów twierdzi, że mnie wspiera, ale robi tak tylko na fejsie. Prosi o wypracowania z polskiego, angielskiego. A ja ulegam. Mam wątpliwości czy facebooka sie pozbyć, jestem za, jednak są tam ważne informacje co do szkoły. Mam obawę, że nie będę miała co robić, w urodziny mi nikt nie napisze, już nie dodam żadnego zdjęcia. Jeśli chodzi o moje życie na żywo, to mam koleżanki, kolegów z którymi nie piszę na fb. Tylko jestem uzależniona. Chyba. Nastolatka

Jeśli boisz się radykalnego zerwania, to proponuję metodę małych kroków. Nie likwiduj konta, bo jest potrzebne do spraw szkoły. Ale nie dodawaj zdjęć, nie klikaj nikomu już lajków, nie pisz pierwsza do nikogo i codziennie ograniczaj ilość czasu spędzanego na facebooku. Wyznaczaj coraz mniej godzin, które będziesz spędzała przed monitorem. Zamiast tego nauka, hobby i spotkania w realu. Całe szczęście, że masz koleżanki, znajomych, z którymi spotykasz. Tego pilnuj! Nie pozwól się wykorzystywać koledze. Wspierasz w ten sposób jego lenistwo i cwaniactwo. Pamiętaj, że on będzie raczej gardził taką naiwną dziewczyną, która pozwala się wykorzystywać. Zresztą, powoli Twoi liczni internetowi znajomi się wykruszą. I dobrze, bo to nie są prawdziwe znajomości, to fikcja. Ratuj się, bo Cię nałóg wciągnie, będziesz żyła sztucznie i w sumie samotnie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione