nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 29.09.2015 13:00

Ostrzeżenie czy przypadek?

Uczyłam się zawsze bardzo dobrze, piątki, trochę czwórek, a tu nagle diagnoza z matematyki i trója, to samo z kartkówką z języka. Czy tak już będzie? Co robić? Szóstoklasistka

Twoje życie, Twoja nauka w Twoich rękach. Diagnoza pokazała prawdę, że masz jakieś braki, nie wszystko z przerobionego materiału zrozumiałaś. Ta niska ocena to dla Ciebie sygnał, że musisz już poważniej zabrać się do nauki. Czyli trzeba przerabiany materiał rozumieć! Rady: - bardzo uważnie słuchać na lekcjach, pytać, gdy nie rozumiesz, pytać nauczyciela, na przerwach dopytywać koleżanki, dużo się zgłaszać, bo to pomaga rozumieć - odrabiać sprawnie wszystkie prace pisemne. Ale to nie wszystko - codziennie odkładaj zeszyty i książki i krótko przypominaj sobie, co było na lekcji. Pomyśl, co trzeba wbić do głowy, co rozumiesz. A potem pakuj zeszyty na następny dzień i znowu otwieraj zeszyty, przeglądaj je, zastanów się, czy wszystko rozumiesz i umiesz. Nie ma znaczenia, czy nauczyciel kazał się tego nauczyć. - dobrze jest brać też podręczniki, sprawdzić co tam jest na każdy przerabiany temat. - kartkówki będą często, więc pilnuj każdego tematu, uważaj, by nie zrobiły się zaległości. Nauczyciele chcą Was przygotować do nowego systemu nauki w gimnazjum. Dlatego na jutro już bądź przygotowana na każdą lekcję. Wtedy będą dobre oceny, jestem pewna.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione