nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 23.09.2015 12:00

Trudna decyzja?

Mamy w klasie dziwnego chłopaka. Bo źle się uczy, udaje cwaniaka, dokucza mi, bo dobrze się uczę. Nie rozumiem dlaczego, ale zauroczyłam się w nim. A on chyba też. Zawsze dołącza do mnie po kościele, idziemy razem, dobrze się gada, tak naturalnie. Czuję, że mnie lubi. Niestety, następnego dnia w szkole tylko się ze mnie śmieje i dokucza. Pójdziemy do różnych gimnazjów, ale jesteśmy z jednej parafii. Co mam robić? Szóstoklasistka

Nic nie rób. W szkole jakoś wytrzymaj jego dziecinne zachowanie. On jest po prostu sam zdumiony tym, że tak Ciebie lubi, że mu się podobasz i stara się to w szkole głęboko ukryć, boi się, że go wyśmieją.  Ale jeśli dokucza za mocno, to w drodze z kościoła powiedz mu wprost, że mógłby na terenie szkoły być trochę milszy. Dobrze, że idziecie do różnych gimnazjów. Bo kontakt z nim będziesz miała w kościele, tak jest lepiej. Będzie różaniec, będą roraty, są niedziele itd, wiec będziesz go spotykała. Może on zmądrzeje, może zacznie się uczyć. Twoim kolegą będzie już zawsze, ale o czymś więcej teraz lepiej nie myśl. Bo chłopak powinien się też uczyć, myśleć o przyszłości, leń nie jest dobrym kandydatem do chodzenia, od nieodpowiedzialnego lenia lepiej uciekać. On Cię zainteresował, bo jesteście tak różni. Ale możliwe, że za kilka lat wyrośnie i będzie świetnym chłopakiem.  

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione