nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 21.09.2015 10:00

Pokonać stres

Występowałam już sporo razy przed publicznością, a mimo to zawsze się stresuję. Nauczyciele czasami biorą mnie do zaśpiewania piosenki, jak jest jakiś występ. Bardzo lubię śpiewać i występować przed publicznością, ale się zawsze stresuję, chociaż tego nie chcę. Teraz pani zaproponowała mi żebym zaśpiewała solo (ja zwrotki, reszta refren). Nie chcę zepsuć tego przez stres, bo to duża uroczystość szkolna. Gimnazjalistka

Nawet najlepsi aktorzy mają tremę przed występem, czyli właśnie stres. Lekki stres jest potrzebny, gdyż on trzyma człowieka w napięciu, utrzymuje uwagę, napięcie. Stres rozładowuje się przez oddychanie, takie głębokie, przeponowe. Spróbuj. Drugi sposób na rozładowanie stresu to ruch. Przed występem trzeba chodzić choćby w kółko, po prostu ruszać się, nawet podskakiwać. Ciesz się, że zostałaś tak wyróżniona. To nie będzie pierwszy występ. Więc przed nim pomódl się, poproś Ducha Świętego o pomoc.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione