nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 20.09.2015 12:00

Nowa twarz koleżanki

Z moją przyjaciółką zawsze spędzałyśmy mnóstwo czasu. Ale od tych wakacji ona zaczęła mnie unikać. Gdy chciałam pójść z nią na rower, to mówiła, że nie ma czasu albo się jej nie chce. Później w szkole zaczęła się ze mnie wyśmiewać z byle powodu. Jak chciałam iść z nią do kościoła, to powiedziała, że nie rozumie jak można tam chodzić, bo to głupie i bezsensu. Dlaczego ona tak postępuje? Gimnazjalistka

Podejrzewam, że podczas wakacji poznała kogoś, kto jej nagadał bzdur na Kościół. Takich ludzi teraz pełno, można nawet powiedzieć, że wyśmiewanie z Kościoła jest nawet modne. W Waszym wieku niektórzy obsesyjnie chcą udawać starszych niż są i pewnie ona też tak chce. Dlatego wyśmiewa Cię, bo odrzuciła swoje dotychczasowe życie i wartości. Nie jest jej może z tym w pełni dobrze, więc wyśmiewa Twoje chodzenie do kościoła, wyraża się z pogardą na ten temat, by jakoś usprawiedliwić swoje nowe zachowanie. Nie ma sensu jej przekonywać. Ty żyj pięknie i dobrze, by ona i inni widzieli, że współczesna nastolatka jest radosna, mądra, dobra, religijna. Twoja przyjaciółka się od Ciebie odsunęła. Przyjmij to ze spokojem i godnością. Rozejrzyj się uważnie, próbuj zbliżyć się do innych dziewczyn. Może właśnie wśród dziewczyn chodzących do kościoła znajdziesz nową koleżankę? Może utworzycie radosną grupkę? Nie narzucaj się jej więcej, ale też nie obrażaj się na nią. Nigdy jej nie obgaduj. Nie martw się, to się zdarza często, jesteście w takim wieku, że zmienia się przyjaciół.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

                                                           

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione