nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Piotr Sacha

dodane 18.09.2015 10:28

Mecz na wyciągnięcie ręki

Piłkarz podrzucany przez kolegów z drużyny to Francuz Aly Cissokho. Drużyna to FC Porto. A powód podrzucania – 28. urodziny.

Lewego obrońcę, który swoje urodziny obchodził w miniony wtorek, w niedzielę kibice będę oglądać z bliska… Nie ci kibice na trybunach, oni będą daleko. W telewizji, dzięki najnowsze technologii, fani będą mieli Cissokho na wyciągnięcie ręki. Dosłownie. Będą mogli poczuć, jakby razem z nim biegali po boisku. Nie tylko z nim, ale z całymi drużynami FC Porto i Benfica Lizbona. Takiej technologii jeszcze nie było.

Mecz odbędzie się w Porto. A kibice portugalscy będą mogli oglądać go na żywo w specjalnych salach kinowych w jednym ze centrów handlowych oraz w sklepie firmy Samsung.  Bo ta nowoczesna transmisja możliwa jest dzięki systemowi Samsung Gear VR. Nowa technologia, wyposażona w kilka specjalistycznych kamer umieszczonych we wszystkich częściach stadionu, sprawi, że widzowie przed dużym ekranem (po wcześniejszym założeniu specjalnych okularów)  poczują się, jakby byli tam, gdzie są piłkarze, czyli na murawie boiska. Szkoda tylko, że nie będą mogli pomóc swoim ulubieńcom, na przykład kopiąc piłkę…

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Anonymous
 • 4
  Alex
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione