nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020
dodane 11.09.2015 15:00

Okropna koleżanka

Mamy w klasie okropną dziewczynę, która się z nas wyśmiewa. Ja jestem najmłodsza w klasie, więc ciągle nazywa mnie dzieciakiem, maluchem, krytykuje, mówi, że muszę jej ustępować, słuchać jej, bo jest starsza. Próbowałyśmy jej tłumaczyć, że nie musimy spełniać jej rozkazów, ale ona ciągle swoje. Jest duża, silna i często zła, więc się jej boimy, bo też straszy, że nas pobije. 10- latka

O tym dokuczaniu wychowawczyni powinna być jednak poinformowana, powinna wiedzieć, co się dzieje w klasie, no i mowy nie ma, by się takiej agresywnej koleżanki bać.  Z taką dziewczyną nie należy dyskutować. Możesz jej trochę utrzeć nosa, jeśli się będziesz z jej słów śmiała! Mów np. "to super, że jestem młodsza, bo się później od Ciebie zestarzeję". Mów np. "teraz w świecie panuje kult młodości, więc ja jestem modna". Mów do niej "tak, babciu, masz rację babciu, może przyniosę ci jutro laskę, bo jesteś już taka stara". Udawaj, że ją szanujesz jako staruszkę. Podejrzewam, że to jakaś bardzo nieszczęśliwa dziewczyna. Musi Wam czegoś bardzo zazdrościć, skoro tak dokucza. Może ma ciężką sytuację rodzinną, może u niej w domu jest przemoc i dlatego tyle w niej chęci dokuczania. Jednak nie wolno jej pozwolić na to dokuczanie. I jeśli jej nie uspokoisz swoim śmiechem, to sprawę zgłoś wychowawczyni.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione