nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 06.09.2015 14:00

Utrzymać kontat?

Od pierwszej klasy podstawówki znam jedną dziewczynę. Do piątej klasy, pomiędzy nami obojętna, potem koleżeńska, a pod koniec podstawówki zaczęliśmy pisać na fb, sporo rozmawiać. W czasie wakacji spotkaliśmy się kilka razy. Ale ona idzie do gimnazjum w mieście, a ja zostaję u nas. Czy warto ciągnąć tę znajomość? W sumie jestem dosyć samotny. Mój najlepszy kolega odsunął się ode mnie, chyba też zazdrosny o tę dziewczynę. 14-latek

Przede wszystkim próbuj poszerzyć kontakty w klasie. Może koledze już przejdzie niechęć, może dorósł, spróbuj kilka razy normalnych kontaktów. A do niej pisz, szczególnie teraz, gdy zaczyna naukę w nowym środowisku.  Może jej wcale nie być łatwo, więc pytaj o wszystko, przecież to ciekawe. No i póki będzie ciepło, warto organizować spotkania grupy rówieśników. Macie pewnie rowery, wtedy odległości nie są tak duże, a Wasza sprawność coraz większa. Organizuj wyprawy rowerowe, może jakiś mecz siatkówki, może ognisko dla grupy osób, gdzie będzie i ona i ten odsuwający się kolega. Może w klasie są nowe osoby, każdą z nich warto poznać bliżej, a czas pokaże, czy znajomość będzie nas ubogacała czy raczej nie. Wchodzisz w coraz ciekawszy, trudniejszy, ale też piękny wiek. Ciesz się z tego, co jest dobre, a na złe wydarzenia bądź odporny i szybko się z nich otrząsaj. Mężczyzna musi radzić sobie z przeciwnościami losu, bo to mu potem będzie w życiu bardzo potrzebne.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione