nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 05.09.2015 14:00

Dlaczego jest tyle zła?

Jestem coraz starsza, myślę samodzielnie i nie rozumiem, dlaczego Pan Bóg dopuszcza tyle zła. Przyglądam się temu i dochodzę do wniosku, że chyba deizm ma rację, że Bóg może i świat stworzył, ale na tym koniec. Chyba odejdę od Boga, którego nie rozumiem. 13-latka

Zapytałaś, dlaczego Bóg nie interweniuje, skoro w świecie jest tyle zła. Od grzechu pierworodnego jest zło. Bo to człowiek czyni zło. Znałam ludzi, którzy przeżyli przymusowe roboty, którzy byli wywiezieni na Syberię, którzy przeżyli obozy koncentracyjne. I oni nie stracili wiary, oni nie odeszli od Boga. Mało tego, oni przeżyli w dobrej kondycji psychicznej, bo przylgnęli do Boga. Nie oskarżaj o zło Boga, tylko ludzi. A jeszcze lepiej, to nie skupiaj się na tym, co złe, tylko sama czyń dobro. Dobro widzi tylko ten, kto je czyni. Deizm nie ma racji. Nie będę Ci tego udowadniała, bo wiara to wiara, a nie tylko logika i rozumowanie. Nie radzę Ci odchodzić od Boga, bo to współcześnie łatwizna, to bardzo, ale to bardzo fałszywa droga. A konsekwencje poniesiesz Ty. Może Cię korci odejście od Boga, bo Go po prostu nie znasz. Więc chyba czas na bliższe poznanie. Temu służy Biblia, liturgia, wspólnoty przy parafiach oraz wielka ilość kapitalnie prowadzonych stron internetowych Gdy się do Boga zbliżysz, Twoje życie nabierze blasku i sensu.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione