nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020
dodane 31.08.2015 21:00

Bezradność wyśmiewanych

Nasza klasa jest spokojna i dobrze się uczymy. Za to klasa równoległa jest głośna, niemiła, uważają się za "modne". Wszystkie mają telefony i cuda techniki nowoczesnej. Ciągle głośno nas komentują, śmieją się z nas i uważają się za "wyższe". Czasem się do nas źle odnoszą i dochodziło nawet do tego, że zastępowały mi drogę i nie pozwalały przejść. Co zrobić z taką klasą? 12-latka

Wy przede wszystkim musicie mocno czuć, że racja jest po Waszej stronie. One są głośne,  popisują się gadżetami, ale to tylko rekwizyty, którymi zagłuszają swoje lęki. Najlepsze zachowanie wobec takiej klasy to lekceważenie. Trzymajcie się na przerwach razem, nie spoglądajcie na tamtych z lękiem lub ze zgrozą, raczej ze znudzeniem, z  kpiną. Gdy głośno dogadują, uśmiechajcie się z politowaniem, możecie lekko ziewać, że to już nudne. Ale jeśli będą bardzo agresywne, będą straszyły, wyzywały, to trzeba o tym poinformować nauczycieli. Można poprosić o pomoc rodziców, bo straszenie, wyzywanie są niedopuszczalne. Próbujcie siłą swojej psychiki, pewnością siebie, uśmiechem, ale nie śmiechem pokazać, że im niczego nie zazdrościcie, nie podziwiacie, że macie swoje zasady i wartości. Jesteście świetne, dobre i to jest najważniejsze. A one są pełne lęku i kompleksów, że mogą mieć coś niemodnego, że ktoś je może wyśmiać. Pokażcie im, że jesteście radosnymi nastolatkami, które gadżety traktują obojętnie.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione