nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 31.08.2015 14:00

Chcę i nie chcę

Najpierw ja się kimś interesuję, ale kiedy uczucie zostaje odwzajemnione, to ja chcę, żeby to się skończyło, nie chce żadnego uczucia, chłopaka (mimo że jednocześnie o nim marzę). Dlaczego tak mam, z czym to się wiąże i kiedy to się zmieni lub jak to zmienić, no i kiedy jest się naprawdę zakochanym, a kiedy to tylko zauroczenie? Licealistka

Twoje reakcje to typowe zachowania nastolatki, która chce i nie chce. Bo Twój organizm już marzy o uczuciu i do tego dąży, ale jednocześnie stawia Ci blokady. To jest sprzeczne, ale właśnie sprzeczność jest charakterystyczna dla tego wieku. To potrwa jeszcze trochę. W ten sposób Twój organizm broni Cię przed chodzeniem, które przynosi też problemy trudne do udźwignięcia. Takiego blokującego organizmu należy słuchać. Myślę, że Twój organizm daje Ci wyraźne sygnały, byś się nie spieszyła, że różne podobanie i zauroczenia nie są do końca poważne. Zawsze czekaj, aż będziesz pewna, nigdy nie udawaj uczucia, a gdy odpowiesz chłopakowi pozytywnie, to bądź tego pewna. Jeśli pewności nie masz, to szczerze powiedz mu o tym, jeśli mu zależy, to poczeka. Zauroczenie to po prostu podobanie, zakochanie to też emocje. Musi minąć sporo czasu, by człowiek odczuł coś poważnego. Prawdziwa miłość jest czysta, dobra, absolutnie nie egoistyczna, taka jak w hymnie św. Pawła z 1 listu do Koryntian. Jeśli go nie znasz, poczytaj i na takie uczucie czekaj cierpliwie.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione