nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021

Gabriela Szulik

dodane 27.08.2015 07:20

Sejmik Skautów Europy

Co trzy lata zbiera się Sejmik Skautów Europy. W tym roku ok. 300 uczestników przyjedzie do Niepokalanowa.

Od piątku 29 sierpnia do niedzieli odbędzie się kolejny Sejmik najwyższej władzy Stowarzyszenia Skautów Europy. Do Niepokalanowa przyjadą szefowie, przyboczni, szczepowi, hufcowi, namiestnicy, naczelnicy, asystenci i członkowie Zarządu i Rady Naczelnej. 
Sejmik zbiera się co 3 lata. Oprócz tego, że ma wymiar formalny polegający na podsumowaniu kadencji władz naczelnych i wybór nowej Rady Naczelnej na kolejny okres, to przede wszystkim wielkie święto przyjaźni, czas spotkań, podsumowań i planów na przyszłość. 
Jedną z atrakcji będą tzw. Kolorowe Jarmarki. Chętni będą mieli wtedy okazję zaprezentować swoje talenty z różnych dziedzin sztuki. 
W ruchu Skautów Europy jest ponad 300 szefowych i szefów. Uczestnicy Sejmiku będą obozować w namiotach, sami też będą przygotowywać posiłki. Codziennie będą uczestniczyć we Mszy Świętej i Adoracji Najświętszego Sakramentu. W sobotni wieczór przewidziano imprezę z tańcami.
Mszę Św. na rozpoczęcie Sejmiku w Niepokalanowie odprawi JE Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. 

W poprzednich latach od chwili zarejestrowania Stowarzyszenia w 1989 r. Sejmik odbywał się co 2 lata m.in. w Lublinie, Radomiu, Wrocławiu, Warszawie, Częstochowie, Olsztynie k. Częstochowy, Czarnej i Krakowie-Łagiewnikach

Skauci Europy, czyli Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego to organizacja harcerska skupiająca ok. 4 tysiące osób. 
Skauting pomaga rodzinom katolickim w integralnym wychowywaniu dzieci i młodzieży. opartym o tradycyjną pedagogikę skautową, wiarę chrześcijańską i jedność Europy chrześcijańskiej. Praca wychowawcza odbywa się osobno dla harcerek i harcerzy. 
Cele szczegółowe zawierają się w 5 punktach: 
1. Troska o zdrowie i rozwój fizyczny.
2. Kształtowanie zmysłu praktycznego.
3. Formacja charakteru.
4. Służba bliźniemu.
5. Formacja religijna. 
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione