nasze media MGN 07/2024
dodane 26.08.2015 15:06

Dwa filmy zmieniające życie!

Czy masz odwagę bronić swojej wiary? Nad tym pytaniem warto się zastanowić. Tak zrobił główny bohater popularnego, amerykańskiego filmu pt.: „Bóg nie umarł”.

Film może być dla ciebie odpowiedzią na nurtujące pytania dotyczące tego, jak można, a raczej, czy w ogóle można udowodnić Boga. Czy On istnieje? Na te pytanie próbował odpowiedzieć Josh Wheaton, student pierwszego roku, który nie zgadzał się z profesorem filozofii, że Bóg nie istnieje. Czy udało mu się przekonać kolegów i koleżanki, że On jest? Jeśli oglądaliście film, wiecie jaka jest odpowiedź. Jeśli nie, zapraszam! 
    Moja rubryka na stronie Małego Gościa jest zatytułowana „Weronika poleca”. Właśnie tutaj mam zamiar dzielić się wszystkim co mnie zachwyca. Dlatego poniżej opisałam jeszcze jeden film, który pewnie za niedługo pojawi się w Polsce ;) 

Czy naprawdę wierzysz? To zarówno pytanie, jak i tytuł filmu. Oby dwa są skierowane do was i wiążą się z miłością do Boga. Jeśli będziemy wierzyli naprawdę w Jego obecność i ufali Mu, będziemy w stanie bronić swoich wartości, dawać świadectwo, będziemy w stanie kochać, bo przecież Bóg jest miłością  Film „Czy naprawdę wierzysz?” jest o „dwunastu całkowicie odmiennych charakterach, których drogi niespodziewanie krzyżują się…Każdy z bohaterów – często wbrew swoim przekonaniom – odkryje moc chrystusowego krzyża.” Życiowe problemy, z którymi borykają się bohaterzy, prowadzą do wniosku: „Ważne w prawdziwej wierze – obok szczerej modlitwy – jest działanie w imię dobra.”

”Czasami diabeł pozwala ludziom wieść życie wolne od kłopotów, bo nie chce by zwrócili się do Boga. Twój grzech jest jak więzienna cela (złota klatka), ale miła i przyjemna, a Tobie się wydaje, że nie ma potrzeby z niej wychodzić. Drzwi są szeroko otwarte, aż pewnego dnia czas się skończy i drzwi celi zamkną się z hukiem. I nagle... będzie za późno.”
„Jeśli my go odtrącimy, On odtrąci nas.”
„Bóg nie umarł. On żyje!”

Bóg nie umarł - Zwiastun PL (Official Trailer)
HeliosPolska

„Krzyż. Czym tak naprawdę jest? To nie jest tylko symbol. To jest droga! To jest prawda.” 
„Podobno jesteś Bogiem. Proszę, pokaż mi!”
„Byłem taki jak ty. Musisz wybrać. Zrobić krok, który zmieni twoje życie.”

CZY NAPRAWDĘ WIERZYSZ? - oficjalny zwiastun nowego filmu twórców "BÓG NIE UMARŁ"
KinoSwiatPL


Filmy zapowiadają się ciekawie, nieprawdaż?

 

Dwa cytaty, kilka refleksji

Dwa cytaty, kilka refleksji cz.2

Jak przechowywać wspomnienia

Dzieło Boże, czyli życie z pasją

Biblia jest zdecydowanie najpopularniejszą księgą świata

Dwa filmy zmieniające życie

Ludzie, na których liczy świat

Hand made, czyli zrób to sam!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..