nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 29.08.2015 22:00

Rozmawiaj z mamą

Miłość jest najważniejsza. A w związku z tym, czy mogłabym sobie znaleźć chłopaka? Zacznę od zwykłego koleżeństwa. Nie powiem nic rodzicom. Czy to dobry pomysł? 12-latka

Cieszę się, że z obsesyjnego szukania przyjaciółek rezygnujesz. Ale uważaj, by nie pojawiła się kolejna obsesja- czyli chłopak.  Bardzo mądrze napisałaś, że zaczniesz od koleżeństwa. Jeśli tak, to brawo, bo to świetny pomysł i tylko tego się trzymaj do końca gimnazjum. Bo koledzy są w tej chwili niezdolni do żadnego chodzenia, bo bycia z dziewczyną. A jeśli pierwsi zaczną coś w tym kierunku, to inni będą się z nich śmiali. Największym wstydem dla chłopaka jest śmiech kolegów. A koledzy szczególnie lubią się śmiać, jeśli zauważą, że albo dziewczyna jest zauroczona w koledze, albo on w koleżance. Od nowego roku szkolnego ucz się zwyczajnie i po koleżeńsku rozmawiać z kolegami z klasy. To musi być naturalne. Bo jeśli będziesz marzyła o bliskim koleżeństwie, o chłopaku, to oni będą wściekli. Nie powinnaś mieć z tym za dużo kłopotów, bo masz brata, znasz więc chłopaków. Po prostu czasami czymś poczęstuj, czasami okaż podziw, czasami pogratuluj, spokojnie o coś szkolnego czy komputerowego lub sportowego zapytaj. Ale nigdy tak, by kolega czuł, że jest dla Ciebie ważny jako chłopak i by koledzy się z niego i z Ciebie śmiali. O tych sprawach warto rozmawiać z mamą, z ciociami, babciami, bo lata mijają, a to się nie zmienia. Niech mama przypomni sobie, co przeżywała, gdy była w Twoim wieku. Jak najbardziej z nią rozmawiaj.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione