nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 28.08.2015 18:00

Troska o tatę

Martwię się, że tatuś lekceważy badania. Boję się, że źle sam siebie leczy, że nie prowadzi zdrowego trybu życia. Mama i babcia proszą go, by poszedł na badania, ale on za nic nie chce. Mało się rusza, źle się odżywia i nie chce chodzić do lekarza. Jak na tatę wpłynąć? 10-latka

Bardzo trudna sprawa, bo wiele osób lekceważy sprawy zdrowia,a Twój tata do nich chyba należy. Skoro nie słucha babci ani mamy, to nie żądaj za wiele od siebie. Absolutnie taty nie pouczaj i nie proś, by poszedł na badania. Możesz mu jednak powiedzieć o swoim lęku o jego zdrowie. Możesz w najbliższą sobotę i niedzielę zaprosić ojca na spacer. Powiedz, że Ty dla zdrowia chcesz w każdy weekend urządzać spacery i prosisz, by tata Cię wspierał, towarzyszył Ci. Czyli to by był taki niewinny podstęp, że Ty chcesz więcej ruchu, a tylko Tato nadaje się ochroniarza. A może wprowadzicie zwyczaj rodzinnych wycieczek rowerowych? Próbuj, ale nie zapominaj, że jesteś córką, a nie mamą swojego ojca.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione