nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 25.08.2015 22:00

Męcząca zazdrość

Ostatnio zauważyłam, że odczuwam okropną zazdrość o chłopaka. Jestem z nim już 7 miesięcy i on jest w pełni lojalny i nie oszukałby mnie. Zazdrość nigdy u mnie się nie pojawiała. Nigdy o drugą osobę. Chodzimy z chłopakiem do tej samej klasy i jest tam też taka dziewczyna, z którą się przyjaźnię no i on też i mają troszkę wspólnego i nie wiem dlaczego, ale gdy widzę, jak razem na przykład się śmieją to jest mi jakoś przykro i odczuwam zazdrość. A od jakiegoś czasu nawet niechęć wobec niej, że tak się dogaduje z moim chłopakiem. Nie lubię, gdy jednocześnie są dostępni na czacie. 17-latka

Myślę, że ten trudny i męczący problem najlepiej załatwić szczerością. Najpierw powiedz o tym koleżance. Że wbrew swojej woli odczuwasz niepokój, gdy oni się dobrze dogadują. Poproś, by Ci w tym jakoś pomogła. By np. dała Ci w szkole znak ręką lub w inny sposób, że jest ok, że nic nie grozi. Opowiadając jej o tym- zrzuć trochę na nią ten problem, niech ona też myśli. Potem powiedz chłopakowi, że chociaż nie jesteś z natury zazdrosna, to odczuwasz niepokój, gdy oni się dobrze dogadują. I też poproś, by Ci pomógł z tym się rozprawić, byś się jakoś uspokoiła. A Ty sama kpij trochę z tego. Bo przecież pójdziecie na studia, chyba nie na ten sam kierunek i tam chłopak będzie może narażony na "ataki" różnych koleżanek. Musisz mu ufać, chociaż przecież będą dużo rozmawiać, żartować, spędzać trochę czasu w pubach itd. Podobnie w pracy, bo teraz praca to wiele czasu, niekoniecznie jak dawniej do 1500 i koniec. Dlatego pracuj nad swoim luzem, proś ich osobno o pomoc, kpij z siebie.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: Dziś 11:31
  łączna liczba komentarzy: 97
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26