nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 16.08.2015 22:00

Różne charaktery

Jestem flegmatyczką, a mama to choleryczka. Starcia między nami są coraz mocniejsze, bo mama w złości mówi tyle przykrych słów na mój temat. Trudno to zapomnieć. Ja w końcu też ostro odpowiadam, mama się obraża. Jak to naprawić? Gimnazjalistka

Wszystko rozumiem, ale, jak sama wiesz, starcie choleryczki i flegmatyczni to trudna sprawa. Przede wszystkim wbij sobie do głowy, że nie trzeba sobie brać do serca tego, co mówi choleryk. I nie ma sensu prowadzić z nimi rozmowy, gdy są źli. Pewnie, że to nie jest miłe, gdy mama mówi przykre rzeczy o Tobie, ale to cecha choleryków. Oni po minucie często nie wiedzą, co powiedzieli, a jeśli nawet wiedzą, to nie rozumieją, dlaczego inni się tym przejmują. Ponieważ jesteś córką, do tego niepełnoletnią, a mama to mama, powinnaś jednak podejść i przeprosić. Najlepiej powiedz krótkie przepraszam, a do tego dodaj coś żartobliwego, by mamę rozbroić. Konflikty między Tobą i mamą będą częstsze niż rzadsze, ale mamy nie zmienisz. To Ty musisz się nauczyć tak zachowywać, by tych ścięć było jaknajmniej. Bo nic dobrego z nich nie wynika.

 

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione