nasze media MGN 07/2024
dodane 07.08.2015 16:11

Ludzie, na których liczy świat

Nasza przygoda rozpoczyna się we wrześniu każdego roku. Cotygodniowe zbiórki, na których śpiewamy przy ognisku, rozwijamy talenty i umacniamy nasze życie w wierze to coś, co naprawdę warto przeżyć. Z nami nigdy nie jest nudno. Każdy, kto zdecydował dołączyć do nas, do organizacji założonej przez Roberta Boden Powella mówi, że skauting to dobry wybór. 

Co to jest skauting?

Krótko: To ruch, który pomaga młodym ludziom wzrastać fizycznie, umysłowo, duchowo i społecznie. Opiera się na trzech obowiązkach: 

- wobec Boga

- wobec bliźnich

- wobec samego siebie

Dla mnie to po prostu przygoda, która mnie kształtuje i uczy patriotyzmu. 

Najważniejszym wydarzeniem w ciągu roku jest obóz letni. Trwa przez kilkanaście dni co roku w innym miejscu. Jak to wygląda? Co tam robimy? Zobaczcie sami:

Droga Cię wzywa! - Skauci Europy
Skaut Europy

 

Z notatnika skautki:

29 lipca 2015 – ostatni dzień obozu

Wokół nas las, płomienie ognia oświetlają nasze twarze. Siedzimy przy ognisku, patrzymy po sobie, po twarzach znajomych ludzi, których będzie nam brakowało jak wyjedziemy...Przypominam sobie wszystkie piosenki śpiewane co wieczór, grę nocną, gdy skradałyśmy się między drzewami by zdobyć amunicję w postaci balonów. Nadal czuć zapach lasu, gdy krople deszczu spływały po korze starych drzew. Siedzimy wszyscy razem, zmęczeni ale uśmiechnięci...teraz już wiem, że skauting to był dobry wybór.
 

Dwa cytaty, kilka refleksji

Dwa cytaty, kilka refleksji cz.2

Jak przechowywać wspomnienia

Dzieło Boże, czyli życie z pasją

Biblia jest zdecydowanie najpopularniejszą księgą świata

Dwa filmy zmieniające życie

Ludzie, na których liczy świat

Hand made, czyli zrób to sam!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..