nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Piotr Sacha

dodane 03.08.2015 12:18

„Radość Życia” kręci

Ruszyła „Wyprawa 2015. RADOŚĆ ŻYCIA” – 6-tygodniowy rajd rowerowy oblackiej wspólnoty młodzieżowej Niniwa.

Uczestnicy wyprawy z całym wyposażeniem pędzą z Kokotka na Wyspy Brytyjskie. Niniwa Team, jak nazywa się grupa, co wakacje wsiada na rowery i rusza za granicę… I to wcale nie do sąsiedniego kraju, tylko dużo dużo dalej. Razem jeżdzą od 2007 roku. W sumie byli już w 42 krajach świata i przebyli ponad 36 tys. km. Dotarli między innymi do Jerozolimy, Maroka czy na Syberię. Kręcą mocno – średnio 150 km dziennie.

Jak mówią, „celem fizycznym rowerowej pielgrzymki są Wyspy Brytyjskie i Polacy, którzy z różnych powodów byli zmuszeni wyemigrować, a obecnie nierzadko tęsknią za rodzinami, przyjaciółmi, językiem”. Tegoroczna trasa wiedzie przez Niemcy, Luksemburg, Belgię, Francję, Anglię, Szkocję, Irlandię Północną, Irlandię i Walię.

Trasa wyprawy   Trasa wyprawy Polakom na Wyspach dowiozą na pewno sporą dawkę wiary. Bo, co mocno podkreślają, jeżdżą na wiarę. „Nie organizujemy swoich noclegów, bo nigdy nie wiemy dokąd dojedziemy, a przecież warunki nie zawsze są do przewidzenia. Jeździmy „na wiarę”. Do tej pory nas nie zawiodła” – zaznaczają. O ich zeszłorocznej wyprawie, chyba najbardziej „na wiarę” z dotychczasowych wypraw, bo jechali dosłownie w nieznane, pisaliśmy w „Małym Gościu”. Czytaj TUTAJ.

Warto też zaglądać na stronę Niniwa Team: www.niniwateam.pl i czytać relacje z drogi do Wiekiej Brytanii.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  wojas004
  ostatnia aktywność: 20.07.2018
  łączna liczba komentarzy: 97
 • 2
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 4
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 5
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26