nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023

Piotr Sacha

dodane 03.08.2015 12:18

„Radość Życia” kręci

Ruszyła „Wyprawa 2015. RADOŚĆ ŻYCIA” – 6-tygodniowy rajd rowerowy oblackiej wspólnoty młodzieżowej Niniwa.

Uczestnicy wyprawy z całym wyposażeniem pędzą z Kokotka na Wyspy Brytyjskie. Niniwa Team, jak nazywa się grupa, co wakacje wsiada na rowery i rusza za granicę… I to wcale nie do sąsiedniego kraju, tylko dużo dużo dalej. Razem jeżdzą od 2007 roku. W sumie byli już w 42 krajach świata i przebyli ponad 36 tys. km. Dotarli między innymi do Jerozolimy, Maroka czy na Syberię. Kręcą mocno – średnio 150 km dziennie.

Jak mówią, „celem fizycznym rowerowej pielgrzymki są Wyspy Brytyjskie i Polacy, którzy z różnych powodów byli zmuszeni wyemigrować, a obecnie nierzadko tęsknią za rodzinami, przyjaciółmi, językiem”. Tegoroczna trasa wiedzie przez Niemcy, Luksemburg, Belgię, Francję, Anglię, Szkocję, Irlandię Północną, Irlandię i Walię.

„Radość Życia” kręci   Trasa wyprawy Polakom na Wyspach dowiozą na pewno sporą dawkę wiary. Bo, co mocno podkreślają, jeżdżą na wiarę. „Nie organizujemy swoich noclegów, bo nigdy nie wiemy dokąd dojedziemy, a przecież warunki nie zawsze są do przewidzenia. Jeździmy „na wiarę”. Do tej pory nas nie zawiodła” – zaznaczają. O ich zeszłorocznej wyprawie, chyba najbardziej „na wiarę” z dotychczasowych wypraw, bo jechali dosłownie w nieznane, pisaliśmy w „Małym Gościu”. Czytaj TUTAJ.

Warto też zaglądać na stronę Niniwa Team: www.niniwateam.pl i czytać relacje z drogi do Wiekiej Brytanii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..