nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 09.08.2015 17:00

Przyjaźń czy kochanie

Znamy się od lat, zawsze się lubiliśmy. W ostatnim roku wszędzie chodziliśmy razem, rozmowy bez końca, dużo śmiechu, ale też poważnych rozmów. Znajomi uważają nas za parę. Ale oficjalnie nią nie jesteśmy. Jakoś się obawiam, że pewnego dnia on o to zapyta, a ja nie znam odpowiedzi. Wydaje mi się, że jest idealnym przyjacielem, ale czy kimś więcej? Nie wiem. Licealistka

Dobrze się zastanów, bo czasami wydaje się nam, że kogoś tylko lubimy i nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że to coś więcej. Bo uczucia są trochę przereklamowane przez kulturę masową. Napisałaś, że lubisz z nim przebywać, rozmawiać, śmiać się, wychodzić itd. No to gdzie problem? Jeśli on zapyta, to ważne, o co zapyta. Uważnie słuchaj pytania. I tylko na pytanie szczerze odpowiedz. Poza tym, weź pod uwagę fakt, że praktycznie to jesteście już parą, tylko że żadna deklaracja nie padła. Kilka miesięcy temu pisała studentka 1 roku, czyli ciut starsza. Poznała chłopaka, który zakochał się po uszy, a ona ciągle go stopowała, ciągle nie była pewna, kilka razy myślała, by zakończyć, bo wydawało się jej, że to nie to. A on się cierpliwie starał, wyznawał, ona nie była pewna. No i koniec, chłopak stwierdził, że to nie ma sensu. Wtedy przyszło na nią otrzeźwienie. Teraz ona wielką tęsknotą. Takie sytuacje są bardzo częste. Dlatego uważaj. Bo dziewczyny często czekają na niezwykłego księcia. Koledzy wydają się tak zwyczajni. Oczywiście, rozumiem, że nie wolno udawać uczucia. Chodzenie to jednak  nie jest małżeństwo ani narzeczeństwo, zawsze można zakończy spotkania.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Gosia
  19.08.2015 23:49
  Przyjaźń to dużo, miłość,zakochanie piękne uczucia, szanuj tego chłopaka,ale do niczego się nie zmuszaj i nikt nie może tego robić ,małżeństwo to duza odpowiedzialność i nie tylko zapytaj kilka osób czym jest małżeństwo dla nich ,jeśli nie jesteś pewna to mów stanowczo nie.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione