nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 25.07.2015 13:00

Wyśmiewają dziecinni

Mam 13 lat i nie mam facebooka, bo rodzice mi nie pozwalają. Koleżanki i koledzy wyśmiewają się ze mnie i mówią, że nie mają zamiaru się ze mną zadawać. I co ja mam im powiedz? 13-latka

Twoi rówieśnicy są bardzo prymitywni i bardzo, bardzo dziecinni! Ich zachowanie świadczy o tym, że są niewolnikami kultury masowej i żyją tylko w sztucznym, wirtualnym świecie! Zapewniam Cię, że wiele licealistów, studentów nie chce facebooka. Bo śmieją się z tego, że ludzie są niewolnikami tego portalu! Gdy Cię krytykują lub odrzucają, Ty się śmiej i mów, że nie masz konta i wcale Ci tego nie brakuje, że świat realny jest o wiele ciekawszy, że cenisz sobie prawdziwe znajomości, a nie wirtualne. Niech oni siedzą całymi godzinami na tym portalu i niech im się wydaje, że mają wielu znajomych. W sumie są bardzo samotni i pełni kompleksów oraz ciągłego lęku, że ktoś ich skrytykuje lub wyśmieje. To właśnie nastolatki w Waszym wieku źle korzystają z tego portalu, często dokuczają sobie wzajemnie. Gdy mówią, że nie będą się z Tobą zadawać, to się śmiej, mów, że się z tego cieszysz, bo fałszywi przyjaciele nie są wiele warci. Możesz tylko wzruszać ramionami, mruknąć, że nie to nie, nikogo o nic prosić nie będziesz. Rozejrzyj się bardzo uważnie w klasie, w szkole, w parafii. Nie wierzę, że wszyscy są tak beznadziejni! Może są dziewczyny, które nawet mają konto, ale nie robią z tego powodu takiego problemu! Szukaj takich osób. Może powinnaś wejść w jakąś grupę w parafii, może w jakieś koło zainteresowań, gdzie spotkasz mądrzejszych rówieśników. Bo nie wszyscy są tacy, by wyśmiewali kogoś, kto nie ma konta na facebooku.Głowa do góry, bądź radosna, uśmiechnięta, ciesz się, że rodzice o Ciebie dbają, a rówieśnikom współczuj, że są tak dziecinni i tak mało tolerancyjni. Za kilka lat będziesz miała konto, gdy będzie służyło do komunikacji ze szkołą, teraz to tylko zabawa, a nie trzeba mieć każdej zabawki.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione