nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020
dodane 20.07.2015 14:00

Nie chcę jej stracić

Znamy się od września zeszłego roku i bardzo się zżyłyśmy. Jest dla mnie jak siostra, ale między nami bardzo często pojawiają się sprzeczki. Im bardziej się kłócimy, tym bardziej nasza przyjaźń wisi na włosku. No i ostatnio pojawiła się dziewczyna, która "zawróciła" w głowie mojej przyjaciółce. A ja nie chcę jej stracić! Tamta rządzi przyjaciółką, rozkazuje jej i jest szalona. Teraz spędzają razem wszystkie chwile. Nie mam już siły. Jeszcze dobiła mnie tym, że dzisiaj była u tej nowej. Tak po prostu wbiła mi nóż w serce. Nie chcę jej stracić! Ale chyba nie mam wyboru! Nie będę walczyć o nią trzeci raz! Proszę o pomoc, ja już nie umiem uporać się z tymi problemami. Przyjaciółka to dla mnie cały świat. Szóstoklasistka

Martwi mnie ostatnie zdanie Twojego listu. Bo nie jest dobrze, że przyjaciółka jest dla Ciebie całym światem. Uwierz w siebie, jesteś świetna, masz w klasie wiele koleżanek, już niedługo w gimnazjum poznasz nowe, a potem kolejne szkoły. Staraj się nie tworzyć tak silnej relacji. Ale rozumiem, że oczekujesz ode mnie konkretnej rady. Dlatego skoro tak Ci zależy, to przeczekaj czas fascynacji nową koleżanką. Bardzo możliwe, że przyjaciółka wróci do Ciebie. Zaproś ją na spotkanie wspomnień, przypomnij Wasze dobre chwile. Powiedz, że szanujesz jej decyzje, że będziesz cierpliwie czekała, kiedy Wasza przyjaźń odżyje. Zamiast histerii rób dobrą minę do złej gry, czyli staraj się być pogodna, uśmiechnięta, rozmawiaj z wszystkimi koleżankami. Próbuj tworzyć większa grupę koleżanek, ważne, by ona w tej grupie była. Bądź cierpliwa i pełna ufności, że wróci do Ciebie po pierwszej sprzeczce. Wakacje to świetna okazja, by organizować różne spotkania dziewczyn z dawnej klasy, by poszerzać tę grupkę o nowe osoby. Polecam rowery, piłkę, spacery, zwiedzanie, a może zaproszenie do jednej z Was do ogrodu? Urządźcie podchody, może zabawy dla maluchów, jeśli któraś ma młodsze rodzeństwo. Potem spotykajcie się, gdy kolejno będziecie wracały z wyjazdów. Przekonaj się, że każda z koleżanek ma zalety, jest jedyna w swoim rodzaju, podobnie jak Ty!

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione