nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019

PAP/Gabriela Szulik

|

PAP

dodane 13.07.2015 10:23

Pepper w kawiarni

Humanoidalny robot Pepper pojawił się w jednej z kawiarni w Tokio

Nie tylko dzieci zafascynował humanoidalny, czyli podobny do człowieka, robot Pepper, który w sobotnie przedpołudnie pojawił się w jednej z kawiarń w centrum Tokio w Japonii.  Robot ma 121 cm wzrostu i waży 28 kg. 
Humanoidalnego robota z systemem android stworzyli SoftBank i francuski zespół Aldebaran Robotics. Pepper ma wbudowany akumulator, dzięki któremu może nieprzerwanie pracować do 14 godzin. Kształtem przypomina dziecko, co Japończyków nie dziwi, bo wzorem dla konstruktorów był Astro-Boy, bohater japońsko-amerykańskiej kreskówki.
Pepper wyposażony jest w sztuczną inteligencję. Potrafi rozpoznawać wyraz twarzy, gesty i głos. Co wyjątkowo ciekawe, można mu nawet wyznaczyć zadanie opieki nad ludźmi starszymi i chorymi. Pepper może też pomagać w domowych obowiązkach. Twórcy podkreślają, że chcieli wyprodukować urządzenie, które sprawi, że ludzie będą się uśmiechać.
Można go kupić za 198 tysięcy jenów – to ponad 1600 dolarów. Ale to nie wszystkie koszty, bo klient podpisuje umowę, że najmniej przez 3 lata użytkowania robota, będzie płacił co miesiąc 200 dolarów abonamentu za dostęp do 200 aplikacji i ewentualną pomoc serwisową. 
Ale chętnych na kupienie Peppera nie brakowało. W ciągu jednej minuty klienci SoftBanku wykupili wszystkie. 
Tych, których nie stać na kupienie japońskiego giganta telekomunikacyjnego mogą go wypożyczyć płacąc 12 dolarów za godzinę. W Polsce Pepper jest niedostępny i na razie Japonia nie planuje sprzedaży za granicę.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione