nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 09.07.2015 15:00

Lęk przed ludźmi

Boję się ludzi. Boję się sam chodzić. Jak tylko widzę jakiegoś nietypowego człowieka, ogarnia mnie strach. Modlę się, żeby mi się nic nie stało, a człowieka omijam łukiem. Co mam robić? 10-latek


Podejrzewam, że ktoś Ci wlał strach w Twoje serce. A może oglądasz zbyt wiele strasznych filmów, może to skutek różnych programów, które chętnie rozbudzają w ludziach lęk. Tymczasem zarówno filmy jak i różne programy nie pokazują prawdy o świecie. Paniczny lęk nie jest zgodny z naszą wiarą.
Poczytaj historię Dawida, bohatera Starego Testamentu. Daleko w górach sam pasł owce i mówił, że nie boi się niczego, bo on się opiekuje owcami, ale
nim opiekuje się sam Bóg. Kto jest wierzący, ten wierzy w Bożą Opatrzność, czyli w Bożą opiekę. Znasz Ewangelię o uciszeniu burzy na jeziorze? Apostołowie bali się, a Pan Jezus ostro ich skrytykował za ten lęk. Kto ufa Jezusowi, Bogu, ten się nie musi niczego bać. Poszukaj w Internecie psalmu 23, jest w wersji śpiewanej. I gdy zaczynasz się kogoś bać, to zanuć sobie lub recytuj. Jesteśmy w Bożych rękach. Św. Teresa zapewniała, że "Bóg sam wystarczy", że dzięki wierze już niczego nie trzeba się bać. Posłuchaj piosenki z zeszłorocznych rorat pod tym tytułem.
Ludzi nie trzeba się bać, bo oni czują ten lęk. Każdy ma w sobie wielkie pragnienie dobra, zapewniam Cię. Ktoś może nieciekawie wyglądać, ale może być dobrym człowiekiem lub mieć to pragnienie w sobie.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione