nasze media Najnowszy numer MGN 01/2022

gosc.pl/prze

dodane 23.06.2015 09:51

Wymyśl imię dla żubra

A właściwie dla żubrzycy. Ruszył konkurs w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie.

Najmłodsza krowa żubra przyszła na świat nad ranem 20 maja w Pszczynie. Po kilku godzinach od urodzenia się już biegała po Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Właśnie ruszył konkurs na imię dla niej. - Imię musi być żeńskie i zaczynać się od liter „Pl...” - mówi Michał Pawlak, specjalista ds. promocji Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej - organizatora konkursu.

Imiona zaczynające się od liter „Pl...” nadawali swoim żubrom już książęta pszczyńscy - prawdopodobnie od nazwy Pless, czyli Pszczyna. Dzięki tej tradycji do dzisiaj wiadomo, które polskie żubry pochodzą z pszczyńskiej linii hodowlanej. Jej założycielami byli Planta i Plebejer.

Mamą najmłodszej cieliczki z Pszczyny jest siedmioletnia Placka, a ojcem znacznie starszy, bo siedemnastoletni Plawiant, potężny żubr o majestatycznym wyglądzie. Mała cieszy się dobrym zdrowiem i jest bardzo ciekawa świata.

Propozycję imienia dla niej można przesyłać do 20 lipca 2015 r. pocztą elektroniczną na adres: mpawlak@pszczyna.info.pl lub pocztą tradycyjną - Głos Pszczyński, ul. 3 maja 9, 43-200 Pszczyna.

Każda osoba może przesłać tylko jedną propozycję wraz z danymi osobowymi oraz numerem telefonu kontaktowego. W przypadku kiedy imiona się powtórzą, o zakwalifikowaniu jednego z nich do konkursu zdecyduje losowanie. Ogłoszenie wyników nastąpi 31 lipca 2015 roku. Wyniki na stronie www.zubry.pszczyna.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione