nasze media Najnowszy numer MGN 02/2022

KAI/Gabriela Szulik

dodane 22.06.2015 15:37

PKRD na Jasnej Górze

Kilka tysięcy dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych (PKRD) przyjechało na Jasną Górę na 17. ogólnopolską pielgrzymkę.

Mszy św. na szczycie Jasnej Góry przewodniczył bp Antoni Długosz z Częstochowy nazywany biskupem od dzieci. Nawiązując do hasła pielgrzymki „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” biskup przypominał o sakramencie pokuty i pojednania. Nazwał spowiedź lekarstwem nawrócenia. Zachęcał by dzieci często korzystają z tego lekarstwa nawrócenia i nie zapominały o tej możliwości powrotu do Pana Jezusa.

– Jak to dobrze, że nie musisz chodzić z worem swoich grzechów przez całe życie – mówił biskup. – Po dobrze przygotowanej spowiedzi Pan Jezus mówi: „Nie martw się, już nie ma Twoich grzechów. Rozpoczynasz nowe życie. Pan Jezus bierze cię na swoje ramiona i mówi: Ja cię nigdy nie opuszczę”.

Biskup zwracał też uwagę, jak ważna w życiu jest Eucharystia: „Kto przyjmuje Pana Jezusa w Komunii Świętej, na ziemi przeżywa niebo i właśnie dlatego mamy się ciągle nawracać”.

W pielgrzymce uczestniczyła też założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych dzieci, Magdalena Buczek. – Chcemy Maryi podziękować za Jej troskę, za nieustanną obecność przy nas, za to, że nas prowadzi do Jezusa. Chcemy podziękować Jej za wspólnotę Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci – mówiła do zebranych.

Osiemnaście lat temu Magda Buczek razem z grupą koleżanek i kolegów z podwórka utworzyli grupę modlących się codziennie przynajmniej jedną dziesiątkę różańca przede wszystkim o nawrócenie grzeszników i pokój na świecie. To był początek Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci. Dzisiaj takie grupy istnieją na całym świecie. – Chcemy pomagać Maryi w ratowaniu świata, w przemianie ludzkich serc, bo wierzymy, że modlitwa, szczególnie modlitwa dzieci ma ogromną moc – mówi Magda Buczek. – Przez modlitwę możemy wyprosić wiele łask – dodaje.

Wspólnota Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci nie jest dziełem człowieka – podkreśla Magdalena Buczek – ale jest dziełem Matki Bożej. To Ona chciała, aby powstała ta wspólnota.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione