nasze media Najnowszy numer MGN 03/2021

PAP

dodane 22.06.2015 09:29

Ronaldo ma swoją galaktykę

Gwiazda Realu Madryt Cristiano Ronaldo ma swoją galaktykę. Przydomkiem piłkarza "Królewskich" – CR7 został nazwany układ gwiazd odkryty przez zespół naukowców pod kierunkiem Portugalczyka Davida Sobrala z Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO) w Chile.

Naukowiec wykładający na uniwersytecie w Lizbonie przyznał, że nazwał galaktykę Cosmos Redshift7 - w skrócie CR7, która powstała 800 mln lat po tzw. Wielkim Wybuchu (wyłonił się z niego Wszechświat) na cześć piłkarza "Galacticos".

Od Ziemi nowoodkryta galaktyka odległa jest i 12,9 mld lat świetlnych. Układ jest wyjątkowy, podobnie jak styl gry prezentowany przez jednego z najlepszych piłkarzy świata.

"To bardzo rzadko spotykany obiekt, jest zdecydowanie najjaśniejszą galaktyką kiedykolwiek zaobserwowaną na tym etapie Wszechświata" - ogłoszono w komunikacie ESO.

Ronaldo ma swoją galaktykę   Cristiano Ronaldo można spotkać w muzeum Simon Harriyott / CC-SA 2.0 Europejskie Obserwatorium Południowe jest międzynarodową organizacją zrzeszającą europejskie kraje, która została powołana w 1962 r., w celu badań Wszechświata w obserwatoriach astronomicznych na półkuli południowej, gdzie są ku temu najlepsze warunki. Trzy największe instytuty badawcze ESO znajdują się w Chile na pustyni Atacama.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione

h