nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 25.06.2015 16:00

Lęk przed wojną

Od dłuższego czasu martwię się, że będzie wojna i utracę swoich bliskich. Po prostu nie umiem się oderwać od tej myśli. Bez przerwy tłumaczy mi się, że mam cieszyć się chwilą, ale to mi nie pomaga. Zmartwiony

Gdy media ciągle nas straszą, to potem młodsze nastolatki bardzo się boją. Pamiętam, że też coś takiego przeżywałam, bo gdy byłam mała, bo wszyscy byli pewni, że wybuchnie III wojna światowa  i strasznie się bałam. Wojny oczywiście nie było i Bogu niech będą dzięki. Jesteś chłopakiem, więc spróbuj myśleć logicznie. Otóż nic dobrego nie wynika z tego, że się martwisz. Twoje strachy nie odpędzą groźby, nie zapewnią pokoju. Natomiast ten Twój lęk bardzo Tobie szkodzi! Gubisz radość życia, zaczynasz być pesymistą, a to bardzo źle. Dlatego od dzisiaj zacznij się pięknie modlić o pokój na świecie. Możesz swoimi słowami.Ale potem powtarzaj sobie zdania św.Pawła "jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?" Pamiętaj, że prawdziwy chrześcijanin jestoptymistą, bo ma Boga, bo zawsze ma Boża opiekę Poszukaj psalmu 23 / jest w internecie/ to bardzo mądre słowa młodego Dawida. On opiekował się swoimi owcami, mogły się czuć bezpiecznie wiedział, że nim z kolei opiekuj się dobry Bóg. Dlatego Dawid nie bał się niczego, nikogo. Św Teresa mówiła, by się nie bać niczego, bo Bóg wystarczy Żeby się nie bać, to najlepiej mieć dużo zajęć, wieczorem czytać pogodne książki obejrzeć coś wesołego.
 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Alex
 • 3
  Anonymous
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione