nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 15.06.2015 16:00

Rodziców się nie przekonuje

Na to, że rodziców nie trzeba przekonywać do swoich racji, bym nie wpadła, mimo że dostrzegam, że w jakiejkolwiek sprawie - czy mojej czy rodzeństwa – to przekonywanie niewiele daje. Czasem dużo daje spokojna rozmowa. Jak to w domu. Nie ma jednej recepty. Dziwne, że tego wcześniej nie dostrzegłam. Nie doszłoby do wielu bezsensownych kłótni. Nieraz trzymałam język za zębami czysto intuicyjnie. Pomogła mi Pani rozwiązać właśnie jeden z problemów mojej koleżanki. Zapomniałam o tej najprostszej metodzie, jaką jest rozmowa. Dziękuję raz jeszcze. 16-latka

Cudowna z Ciebie dziewczyna. A złości się nie wstydź, czasami jest potrzebna. Nie zawsze należy ją w sobie tłumić, lepiej jakoś z siebie wyrzucić. Szczególnie przez wysiłek fizyczny. To, że z mamą coraz częściej będziesz miała inne zdani, to norma i tak jest dobrze. Nie trzeba z rodzicami dyskutować, nie trzeba ich do swojej racji przekonywać. Po prostu dorastasz i przygotowujesz się do życia na własny rachunek. Przypominam podstawowe zasady naprawiania relacji: Spojrzeć na problem z punktu widzenia drugiej osoby, okazać jej szacunek i nie ranić słowami.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Alex
 • 3
  Anonymous
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione