nasze media Najnowszy numer MGN 04/2021

Gabriela Szulik/PAP

dodane 07.06.2015 15:08

Przeszli przez Rybę

Spotkanie na Polach Lednickich koło Gniezna odbywało się pod hasłem „W imię Ducha Świętego”.

Przejściem młodzieży przez Bramę-Rybę i aktem wyboru Chrystusa zakończyło się w nocy z 6 na 7 czerwca XIX Spotkanie Młodych Lednica 2000.

W tym roku spotkanie na Polach Lednickich koło Gniezna odbywało się pod hasłem „W imię Ducha Świętego”. Wzięło w nim udział ponad 70 tys. osób. Przyjechali z całej Polski i zagranicy. To trzecie spotkanie przygotowujące do 1050. rocznicy chrztu Polski, które obcchodzic będziemy w 2016 r. Poprzednie odbyły się pod hasłami „W Imię Ojca” i „W imię Syna”.

– Duch Święty jest tym, który nas umacnia, jednoczy i uświęca – mówi o. Jan Góra, dominikanin, główny organizator lednickich spotkań. – Tradycyjnie, podczas każdego spotkania, rozdawane są symbole Lednicy. – W tym roku symbolami są kadzidło z węgielkiem, świeca i krzyżyki Ducha Świętego – dodaje.

Uczestnicy spotkania wysłuchali też specjalnych słów papieża Franciszka, skierowanego dla młodych.

Przed północą młodzież adorowała Najświętszy Sakrament, a potem symbolicznie wybrali Chrystusa za Pana swojego życia i po północy przeszli przez Bramę-Rybę zwaną Bramą III Tysiąclecia wyrażając w ten sposób pragnienie oddania się Chrystusowi.

W Spotkaniach Młodych Lednica 2000 uczestniczyło dotąd ok. 2 mln osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 3
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 4
  kociaczek
 • 5
  aniela_b

Najwyżej docenione