nasze media Najnowszy numer MGN 11/2021

PAP

dodane 29.05.2015 10:13

Mateusz Bieniek: „Miałem dzień konia”

W wygranym w czwartek 3:0 w Gdańsku pierwszym meczu Ligi Światowej z Rosją znakomicie zagrał debiutujący w polskiej reprezentacji Mateusz Bieniek. Wybrany został MVP tego spotkania. „Miałem dzień konia. Wszystko mi wychodziło” - ocenił siatkarz Effectora Kielce.

Trener biało-czerwonych Stephane Antiga w czwartkowym spotkaniu zdecydował się wystawić na środku Andrzeja Wronę i właśnie Bieńka, dla którego był to debiut w reprezentacji. W rezerwie pozostali Marcin Możdżonek i Piotr Nowakowski.

„Zawodnicy rozpoczynali przygotowania z kadrą w różnym momencie i nikt nie jest jeszcze w najwyższej formie. Dlatego też w pierwszym meczu z Rosją zdecydowałem się wystawić chłopaków, którzy byli w najlepszej dyspozycji. Szczególnie podobało mi się nastawienie, jakie młodzi zawodnicy mieli do gry i jak znieśli presję” - zapewnił francuski szkoleniowiec.

Na tle bardziej doświadczonych siatkarzy 21-letni zawodnik wyglądał nie jak nowicjusz, ale wręcz rutyniarz, na którym spoczywa odpowiedzialność za wynik. Bieniek zdobył 14 punktów i wybrany został MVP spotkania z Rosją.

„Miałem dzisiaj dzień konia. W piłce nożnej zdarza się tak, że co napastnik nie kopnie, to wpadnie do bramki. I mi też wszystko wychodziło, zarówno na zagrywce jak i pod siatką. Piłka idealnie się mnie słuchała. Wyszło mi super spotkanie, ale powiem szczerze, że nie spodziewałem się tak udanego debiutu” - stwierdził.

Mierzący 210 cm wzrostu Bieniek nie przypisuje tylko sobie zasług po tym świetnym występie. „Bardzo dużą rolę odegrali koledzy z drużyny, którzy nieustannie wspierali mnie i podtrzymywali na duchu oraz trener Antiga. Widać, że nasz szkoleniowiec ma niesamowite wyczucie i świetne relacje z zawodnikami. Do tego bardzo dobrze współpracowało mi się z Grześkiem Łomaczem. Po trwających miesiąc wspólnych treningach tak rozgrywał, że pozostało mi tylko lać piłki” - zauważył.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione