nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 29.05.2015 22:30

Kto z kim usiądzie?

Mamy w klasie problem. Bo jeszcze miesiąc nauki i po wakacjach będziemy w gimnazjum. Powstał spór o to, która z którą będzie siedziała. Kilka dziewczyn się umówiło, że usiądą razem, inne czują się oszukane. Atmosfera jest coraz gorsza i boję się, że zakończymy podstawówkę skłócone. Ja staram się nie brać w tym udziału, ale taka postawa też się dziewczynom nie podoba. Jak można zaradzić tej przykrej sytuacji? Szóstoklasistka

Nadal próbuj nie stawać po jednej ani po drugiej stronie, czyli wśród tych, które zapewniły sobie towarzystwo w ławce i wśród oburzonych, których nie zaproszono do rozdzielania miejsc. Ty mów, że to nieważne, kto z kim będzie siedział. Ważne, czy będziecie zgraną paczką. Mało tego- polecam Wam sposób grupy nastolatek sprzed lat, które w wieku gimnazjalnym zrobiły tak, że co 2 miesiące zamieniały się tym, która z którą siedziała. To było świetne. Co prawda jako nauczycielka za tym nie przepadałam, ale zawsze się zgadzałam, gdy ktoś z kimś innym siadał. Inna metoda, która rozbija instytucję papużek nierozłączek to siadanie z różnymi osobami na różnych przedmiotach.
Rób jakieś spotkania, wycieczki rowerowe, cokolwiek, byle było wesoło. I zastanówcie się, jak połączycie się z nowymi dziewczynami w nowej klasie. Niech to będzie temat rozmów i planów. Powtarzaj często zdanie, by skończyć z dziecinnym zachowaniem, bo idziecie do pierwszej gimnazjum, a nie podstawówki. Wołaj np. „hej, dziewczyny, coś się  wam poplątało, nie mamy 6 latek!” Liczy się ton jakim to powiesz. Czasami zażartuj, że już niedługo wiele z Was będzie chciało chociaż na jednej lekcji usiąść z kolegą. Możesz też zażartować, że Ty planujesz usiąść z najsympatyczniejszym.
 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione