nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020
dodane 22.05.2015 21:30

Pokonać lęk

Mama zapisała mnie na obóz organizowany w naszej parafii. Niby znam wszystkich, którzy pojadą, znam opiekunów, księdza, a jednak panicznie się boję, martwię się, jak ja wytrzymam. Nie byłam na zielonej szkole, bo nie wyobrażałam sobie być poza domem. Wiem, że muszę pokonać strach, ale jak to zrobić? 11-latka


Powinna Ci pomóc modlitwa psalmem 23. Poszukaj w swoim wydaniu Biblii lub, jeśli nie masz, to wpisz w wyszukiwarkę. To jest psalm zaufania Bogu. Jest też taka piękna piosenka Arki Noego "Nie boję się, gdy ciemno jest, Ojciec za rękę prowadzi mnie". Poszukaj przez You Tuba, módl się śpiewając. Kto śpiewa, ten dwa razy się modli. Lubię oazową piosenkę o pokonywaniu lęku. To też dobra modlitwa: "Nie bój się, nie lękaj się, Bóg sam wystarczy. Zostań tu i ze mną się módl, razem czuwajmy". Dopiero w zeszłorocznym Adwencie dowiedziałam się, że zdanie „Bóg sam wystarczy to słowa św. Teresy z Avilla. Modlitwą są piękne i mądre zdania z Biblii. Często powtarzam zdanie św. Pawła: "Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?" Osoby wierzące mają cudownie, bo mają Boga, Jego opiekę. Dlatego jako wierząca masz łatwiej, bo masz najlepszego opiekuna.
Polecam też przyjaźń z Aniołem Stróżem, ze swoją patronką, z ulubionymi świętymi. Po prostu wielki tłum będzie z Tobą na obozie.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione