nasze media MGN 10/2020
dodane 22.05.2015 21:30

Pokonać lęk

Mama zapisała mnie na obóz organizowany w naszej parafii. Niby znam wszystkich, którzy pojadą, znam opiekunów, księdza, a jednak panicznie się boję, martwię się, jak ja wytrzymam. Nie byłam na zielonej szkole, bo nie wyobrażałam sobie być poza domem. Wiem, że muszę pokonać strach, ale jak to zrobić? 11-latka


Powinna Ci pomóc modlitwa psalmem 23. Poszukaj w swoim wydaniu Biblii lub, jeśli nie masz, to wpisz w wyszukiwarkę. To jest psalm zaufania Bogu. Jest też taka piękna piosenka Arki Noego "Nie boję się, gdy ciemno jest, Ojciec za rękę prowadzi mnie". Poszukaj przez You Tuba, módl się śpiewając. Kto śpiewa, ten dwa razy się modli. Lubię oazową piosenkę o pokonywaniu lęku. To też dobra modlitwa: "Nie bój się, nie lękaj się, Bóg sam wystarczy. Zostań tu i ze mną się módl, razem czuwajmy". Dopiero w zeszłorocznym Adwencie dowiedziałam się, że zdanie „Bóg sam wystarczy to słowa św. Teresy z Avilla. Modlitwą są piękne i mądre zdania z Biblii. Często powtarzam zdanie św. Pawła: "Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?" Osoby wierzące mają cudownie, bo mają Boga, Jego opiekę. Dlatego jako wierząca masz łatwiej, bo masz najlepszego opiekuna.
Polecam też przyjaźń z Aniołem Stróżem, ze swoją patronką, z ulubionymi świętymi. Po prostu wielki tłum będzie z Tobą na obozie.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44
 • 4
  Nacixxx
  ostatnia aktywność: 28.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 7
 • 5
  kociaczek

Najwyżej docenione