nasze media Najnowszy numer MGN 06/2023
dodane 18.05.2015 12:45

Wieczór Uwielbienia w Gliniance

Święto Bożego Ciała, 4 czerwca 2015 r. Koncert uwielbienia z udziałem Zespołu Arka Noego, aktorów i zaproszonych gości.

Idea ubogacenia Święta Bożego Ciała Koncertem Uwielbienia powstała w Gliniance po raz pierwszy w zeszłym roku.

Liczymy, że tak jak w ubiegłym roku w ,,Wieczorze Uwielbienia’’ wezmą udział całe rodziny z terenu naszej gminy, powiatu i okolic. Będzie to okazją do dobrego spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze i przy dobrej muzyce. Goście będą mogli zapoznać się z miejscową kulturą i kuchnią. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Gospodynie Izby Regionalnej w Gliniance przygotują wspaniałe Sójki Glinieckie. Koncert uwielbienia z udziałem Zespołu Arka Noego, aktorów i zaproszonych gości.

Najważniejszym wydarzeniem wieczoru będzie spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, który przeniesiony z naszego zabytkowego Kościoła w pięknej oprawie procesji światła dołączy do zgromadzonych na błoniach przykościelnych. Podczas tej uroczystości wszyscy mieszkańcy gminy i okolic wspólnie będą wielbić Boga, dziękując mu za podarowane życie i wszystkie łaski, jakimi nas obdarza. Modlitwa uwielbienia ma szczególne znaczenie: jako bezinteresowna forma modlitwy- Bogu najbliższa, wywyższająca Tego, który jest Najwyższy; modlitwa, która podkreśla wspaniałość Tego, który jest Doskonały. Daje możliwość zachwycania się Bogiem, Jego dziełami. Organizowane przez nas wydarzenie jest okazją do wyrażania wdzięczności Panu za każdy upływający rok, miesiąc, dzień; za każdą podarowaną sekundę. Chcemy z radością w naszych duszach podziękować Bogu za każdy uśmiech, za każde uderzenie serca, za otwarte ramiona przyjaciół, za każdy sukces i każdą wygraną; za wszystkie brawa i gratulacje jakie otrzymaliśmy w życiu. Chcemy także podziękować Bogu za każdy ból i łzę, za każdy trud i krzyż, który przyszło nam nieść. Chcemy podziękować Bogu za łaskę wiary. Chcemy podziękować Bogu za to, że jest z nami zawsze; za to, że Jest Wielką Nieskończoną Miłością.

Koncert Uwielbienia, prowadzony przez dziennikarza radiowego Pana Rafała Porzezińskiego, to także świadectwa osób, które doświadczyły działania Jezusa. Swoimi osobistymi przeżyciami podzielą się Pan Witek Wilk i Pan Ksawery Szlenkier.

Patronują nam: Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser, Ksiądz Biskup Marek Solarczyk, Wójt Gminy Wiązowna Janusz Budny, Starosta Powiatu Otwockiego Mirosław Pszonka, Centrum Myśli Jana Pawła II, Tygodniki: Idziemy, Gość Niedzielny, Miesięcznik Mały Gość Niedzielny, Tygodnik Regionalny, Linia Otwocka, Powiązania, Radio Warszawa, PixelTV. Bieżące informacje na stronach: www.wieczoruwielbienia.pl, www.parafiaglinianka.pl, www.facebook.com/gliniankabozecialo

Pragniemy aby to wydarzenie umożliwiło wszystkim doświadczenie Miłości i Mocy Jezusa Eucharystycznego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..