nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 21.05.2015 21:00

Źle traktowana?

Moja mama źle mnie traktuje. Czepia się moich ocen. A to nauczyciele się na mnie uwzięli. Mama tego nie rozumie. Przecież moja przyjaciółka ma gorsze oceny. Najgorsze jest to, że nie chce mi kupić tableta, a ja go potrzebuję. On kosztuje tylko 400 złotych i nie wiem, jak mamę przekonać. Niech mi Pani pomoże 12-latka

Pierwszy raz pisze do mnie ktoś, że mama źle go traktuje, ponieważ nie chce kupić tableta. Niestety, to nie jest dowód złego traktowania dziecka. Mało tego, podejrzani są rodzice, którzy spełniają każdą zachciankę dziecka. Oczywiście, Ty szczerze wierzysz, że tablet jest Ci niezbędny. Tak działa współczesny świat, że mamy wrażenie niezbędności różnych sprzętów i jesteśmy przekonani, że będzie nam o wiele lepiej, poczujemy szczęście, gdy już tę rzecz będziemy mieli. Minie wiele, wiele lat, nim się przekonasz, że to tak wcale nie działa. Ale teraz Cię o tym raczej nie przekonam. Niekupowanie tableta  swojemu dziecku nie jest dowodem złego traktowania. Napisałaś, że mama czepia się Twoich ocen. Zbyt długo pracuję z dziećmi, bym uwierzyła, że wszyscy nauczyciele uwzięli się akurat na Ciebie. Coś się pewnie z Tobą dzieje, że podpadasz. Zastanów się, co jest przyczyną,. Pomyśl, które oceny jesteś w stanie  poprawić. Już jutro podchodź do nauczycieli i pytaj, jak i kiedy możesz poprawić oceny. Sama oceń, z których przedmiotów. Jeśli mama czepia się Twoich ocen, to znaczy, że wierzy w Twoje zdolności, zależy jej na Tobie, chce dla Ciebie dobrej przyszłości. Zresztą, to czepianie się ocen jest jednym z głównych zadań rodziców. Mogą to robić lepiej lub gorzej, ale biada im, jeśli nie będą się przejmowali ocenami swojego dziecka. Popraw chociaż niektóre oceny i nie bierz przykładu z przyjaciółki, która się uczy gorzej. Napisałaś, że tablet kosztuje tylko 400 złotych. Nie wiem, jaka jest sytuacja finansowa Twojej rodziny. Dla niektórych to bowiem mała suma, a dla innych ogromna. Ty wiesz, jak to wygląda u Ciebie. Rodzicom jest bardzo przykro, jeśli dziecko stawia tylko żądania, jeśli nie chce zrozumieć, że ich po prostu na coś nie stać. Wniosek: Przemyśl całą sytuację. Pomyśl, co Ty możesz zrobić dobrego, pomyśl, czy mama, nawet gdyby chciała, jest w stanie kupić tableta. Jeśli ją na to stac, to dopiero wtedy zapytaj, czy jeśli poprawisz któreś oceny, to masz szansę na taką nagrodę. Ale jest i taka możliwość, że mimo poprawy ocen mama zwyczajnie nie będzie mogła go  kupić z powodu braku pieniędzy. Wiem, że oczekiwałaś innej odpowiedzi, ale trudno, piszę szczerze. Życzę radości życia nawet bez tabletu.

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  kawa
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione