nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021

Piotr Sacha

dodane 13.05.2015 14:00

Wbija w fotel

Ta ręcznie namalowana bajka to prawdziwe dzieło sztuki. I to już wystarczający powód, aby pójść do kina na „Sekrety morza”.

Choć na początku fani 3D mogą być nieco rozczarowani. Ale gwarantuję, że każda kolejna scena coraz mocniej będzie wbijała ich w fotel. Rozczarowani – bo autorzy zrobili wszystko, aby ich film… daleki był od popisów komputerowej animacji. Jednocześnie zrobili wszystko, aby ta animacja była przepiękna, wręcz ściągnięta z galerii sztuki. Akwarele rzucone na wielki ekran kina. Te prace zajęły im pięć długich lat.

„Wszystkich, którzy szukają oryginalnych i niezwykłych, a przy tym mądrych i pięknych opowieści zapraszam na nową kreskówkę, która wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom wszystkich rodziców” – mówi, dająca swój głos w polskiej wersji językowej filmu, Małgorzata Kożuchowska.

Oczywiście to opowieść tak dla młodszych, jak i starszych, czy nawet najstarszych w rodzinie. I każdy „po swojemu” go zrozumie. Bo film rzeczywiście jest sekretny. To znaczy porusza wiele, czasem poważnych, tematów. I nie wszystko wyjaśnia w łatwy sposób. Nie wykłada kawy na ławę. Zostawia coś, co widz będzie mógł zabrać do domu. A już na pewno zabierze najważniejsze przesłanie tej być może najważniejszej kreskówki roku brzmi: „Najważniejsza jest miłość”.

Kilka słów od polskiego dystrybutora filmu:

„Dziewczynka o imieniu Sirsza obchodzi swoje 6 urodziny. Nic nie wygląda tak, jakby chciała. Starszy brat jej dokucza, tata jest zatopiony w myślach, a mamy nie ma z nimi od dawna. Na domiar wszystkiego przyjeżdża zrzędząca babcia, która zamierza zabrać rodzeństwo do dużego miasta, które uważa za bardziej odpowiednie miejsce dla nich do życia. Po nieudanym przyjęciu Sirsza podkrada bratu muszlę, którą dostał kiedyś od mamy, i zaczyna na niej grać. Muzyka prowadzi ją do skrzyni, w której znajduje niezwykły płaszcz. Sirsza rozpocznie podróż, dzięki której zrozumie kim jest i co stało się z ich mamą. W wędrówce pomaga jej starszy brat, tajemnicze świetliki oraz pół ludzie pół foki. Wspólna podróż pomoże odkryć rodzeństwu łączącą ich więź i siłę, która tkwi rodzinie”.

Sekrety Morza - polski zwiastun
VUE Movie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione