nasze media Najnowszy numer MGN 12/2021
dodane 01.05.2015 17:00

Wszystko nie tak...

Około rok temu moja przyjaciółka zaczęła chodzić z kolegą z naszej klasy . W pewnym momencie stwierdziła, że to za wcześnie na takie relacje. Przestała z nim pisać i się spotykać. On napisał do mnie, chociaż wcześniej niezbyt się lubiliśmy. Starałam się go wspierać. Całymi dniami pisaliśmy ze sobą. W końcu przestał się dołować. W ten sposób zaprzyjaźniliśmy się. Niedawno jednak coś zaczęło się psuć. Nie chce już ze mną pisać, nasze rozmowy szybko się kończą. Pisze do mnie tylko, kiedy chce pożyczyć jakiś zeszyt, lub chce, żebym mu pomogła na sprawdzianie. A ja coś do niego czuję. Tylko, że złożyłyśmy z przyjaciółkami jakby przysięgę, że przez najbliższy rok nie będziemy miały chłopaka . Chciałam być z dziewczynami szczera i powiedziałam im, że się zakochałam Jedna była na mnie o to obrażona. Czy mam mu powiedzieć o moim uczuciu, tym bardziej, że nasza przyjaźń się sypie? 14-latka

Uczucie do tego chłopaka pojawiło się w sposób naturalny. Bardzo często pocieszająca chłopaka koleżanka nagle się w nim zakochuje. Bywa, że z wzajemnością. Ale u Was wzajemności nie ma! Skoro on nie pisze, skoro tylko potrzebuje zeszytów i pomocy, to znak, że mu na Tobie już nie zależy. Pomogłaś, gdy mu było ciężko, ale na tym koniec. Zostaw go, czekaj, aż Twoje zauroczenie samo się zakończy. Nie szukaj z nim żadnego kontaktu. Jeśli by mu nagle na Tobie zaczęło  zależeć, to sam będzie wiedział, jak o Ciebie zabiegać. Teraz najwyraźniej niczego takiego nie chce. Oczywiście, to się może nagle zmienić.  Z chłopakiem stało się dokładnie to samo, co z przyjaciółką, Uznał, że na tego typu relacje jest za wcześnie.

Waszą dziewczęcą przysięgę wykpił Fredro w komedii „Śluby panieńskie” napisanej około 200 lat temu.  Wiadomo, że z takich obietnic  nic nie wychodzi. Serce nie sługa i gdy pokocha, to trudno je przekonać. Ale gdy nie ma wzajemności, to mówi się trudno. Mądra dziewczyna wzrusza wtedy ramionami, myśli sobie "to jego strata, że mnie nie docenił". Ciesz się dziewczęcą przyjaźnią, dbaj o swój rozwój, a uczucie będzie Cię co jakiś czas atakowało, aż wreszcie trafisz na swoją drugą połowę. Piękny, chociaż też bardzo trudny czas młodości, jest przed Tobą.

 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Anonymous
 • 2
  Alex
 • 3
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 4
  gr3
 • 5
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113

Najwyżej docenione