nasze media Mały Gość 04/2024

Gabriela Szulik

dodane 27.04.2015 13:00

Akademia Świętości

W Starym Sączu Starosądecka Akademia Świętości zaprasza zaprasza uczniów II i III klas z woj. małopolskiego do udziału w projekcie „Tak i ja, tak i Ty możesz świętym być”.

W Starym Sączu rozpoczęto projekt „Tak i ja, tak i Ty możesz świętym być”, czyli Starosądecka Akademia Świętości. Jej uczniem może zostać każdy, kto chodzi do II i III klasy szkoły podstawowej w woj. Małopolskim i razem ze swoją klasą, pod opieką  wychowawcy, katechety lub księdza przyjedzie na całodzienną wycieczkę do Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu.

Do wyboru jest kilka dni:

-  25-27 maja

-  1-3 czerwca

Starosądecka Akademia Świętości powstała po to, by najmłodszych zapoznać z życiem św. Kingi i wezwaniem Jana Pawła II do świętości. Papież w czerwcu 1999 roku na starosądeckich błoniach powiedział: „Nie lękajcie się być świętymi”.

Podczas pobytu w Starym Sączu uczniowie razem z przewodnikiem będą poznawać bogatą historię Starego Sącza zwiedzając najważniejsze zabytki Starego Sącza, mi.in.:

- ołtarz papieski

- klasztor sióstr klarysek

- Dom na Dołkach

- Baszta Kowalska

- Brama Seklerska

- Muzeum Regionalnego im. Seweryna Udzieli

- rynek

- Dom i Źródełko św. Kingi, gdzie otrzymają pamiątkowe buteleczki z cudowną wodą Każdy uczestnik otrzyma specjalny certyfikat ukończenia kursu „Starosądeckiej Akademii Świętości”. Dzieci dostaną też poczęstunek a na koniec będą uczestniczyć w zajęciach animacyjno-ruchowych.

Więcej szczegółów:

facebook.com/StarosadeckaAkademiaSwietosci

 

Plan pobytu w Akademii:

9.00 - przyjazd do Starego Sącza (Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II, ul. Papieska 10)

- otwarcie Starosądeckiej Akademii Świętości, wprowadzenie i projekcja filmu o św. Kindze

9.30 – 13.30 - zwiedzanie z przewodnikiem Starego Sącza

- czas wolny (około 30 minut)

- podsumowanie i zakończenie Akademii (pamiątkowe zdjęcie)

13.45 –  14.00 - posiłek

14.00 – 16.00 - czas wolny, animacje i zabawy ruchowe przy DCP lub przejazd do Parku Wodnego „Stawy” w Starym Sączu (około 3 km)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..