nasze media Najnowszy numer MGN 09/2019
dodane 20.04.2015 10:00

Skąd takie zmiany?

Mam bardzo duży kłopot. Ten chłopak, co mi się podoba, cały czas mi dokucza. Śmieje się ze mnie, razem z kolegami robią mi różne głupie żarty. Chciałabym mu powiedzieć, że mnie to boli, ale nie mam odwagi. Ja się staram, a on się ze mnie śmieje. Uważałam go za przyjaciela. Często z nim rozmawiam i z jego kolegami. Wtedy też się ze mnie śmieją. Zaczęłam też rozmawiać z pewnym kolegą z mojej klasy i on z tego powodu się ze mnie nabija. To samo robili chłopcy gdy się dowiedzieli, że się zakochałam. Co z nim się stało? Wcześniej taki nie był. Co mam robić? Nastolatka

Swoim zachowaniem kolega pokazuje, że nie chce żadnego zakochania, żadnego chodzenia. Wszystko obraca  w żart. Jeśli chłopcy trochę żartują, to śmiej się z nimi, ale jeśli przesadzają, to odsuń się od nich i z nimi raczej nie rozmawiaj Nie chodzi o to, byś była obrażona. Ale musisz mieć poczucie
swojej godności i jeśli Cię ich żarty bolą, to się od kolegów odsuń. Powiedz "zmieńcie sobie ofiarę, bo mi się już wasze żarty znudziły. Odczepcie się ode mnie" Nigdy nie mów o swoim zakochaniu, bo to jest osobista i prywatna sprawa. O tym się nie mówi, szczególnie w młodym wieku.
Szanuj się i żądaj dla siebie szacunku. A koledzy po prostu dorastają i przechodzą teraz taki czas, że wolą się z koleżanek śmiać niż wchodzić w związki.
 

Zadaj pytanie:

korepetycje@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 09.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.07.2019
  łączna liczba komentarzy: 42

Najwyżej docenione