nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Tomasz Gołąb/gosc.pl/ps

dodane 14.04.2015 09:36

Nasz kolega z dużego „Gościa” nagrodzony

Tomasz Rożek, dziennikarz naukowy „Gościa Niedzielnego” został laureatem 14. edycji nagrody „Ślad”.

Tomasz Rożek, które teksty można czytać również w „Małym Gościu”, otrzymał tegoroczną nagrodę "Ślad" za "unikalne połączenie fascynacji nauką ze znakomitym warsztatem dziennikarskim oraz wyraźną identyfikacją religijną". Tomek jest szefem działu Nauka i Gospodarka "Gościa Niedzielnego" i autorem kilku książek, w bestselleru "Nauka - to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd".

- Żyjemy w fascynujących czasach: zaglądamy do wnętrza atomów, a nawet protonów i neutronów, staramy się znaleźć granice kosmosu. Dziękuję, że pracuję w "Gościu Niedzielnym", który toleruje moje, czasem kosmiczne, tematy. Niekiedy mam wrażenie, że jedziemy bardzo szybkim pociągiem, z którego coraz trudniej dostrzec szczegóły i detale. A to od nich zależy nasza przyszłość - powiedział Tomek, odbierając statuetkę z rąk aktualnej przewodniczącej kapituły Ewy Czaczkowskiej.

"Ślad" jest nagrodą dziennikarzy dla dziennikarzy i innych ludzi mediów. Ma upamiętniać postawę tragicznie zmarłego biskupa radomskiego, którego dewizą były słowa: "Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię!". Nagrodę przyznaje kapituła uformowana bezpośrednio po śmierci bp. Chrapka w 2001 roku przez grono wybitnych dziennikarzy i ludzi mediów.

Gala nagrody "Ślad" odbyła się tradycyjnie w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Patronat honorowy objął nad nią kard. Kazimierz Nycz.

Do dziennikarskiej nagrody im. bp. Jana Chrapka nominowani byli także dziennikarka telewizyjna Elżbieta Ruman i reżyser Grzegorz Linkowski.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10