nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

PAP/RV/gas

dodane 29.03.2015 20:06

Niedziela Palmowa w Jerozolimie

Obrzędem poświecenia palm rozpoczęła się uroczysta procesja ulicami Jerozolimy na pamiątkę wjazdu Chrystusa do tego miasta.

Obrzędem poświęcenia palm rozpoczęła się uroczysta procesja ulicami Jerozolimy na pamiątkę wjazdu Chrystusa do tego miasta. Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia, które w Jerozolimie,  mają wyjątkowy charakter.
W procesji wzięły udział tysiące pielgrzymów, turystów i duchownych z całego świata. Rano uczestniczyli w uroczystej Mszy św. i krótkiej procesji wokół kaplicy Bożego Grobu i w pobliżu Kalwarii.

Po południu ulicami miasta przeszła radosna procesja, która wyruszyła z sanktuarium w Betfage na Górze Oliwnej. Jerozolimska procesja przeszła obok kościoła Ojcze Nasz, kaplicy Płaczu Jezusa nad Jerozolimą (Dominus Flevit) i bazyliki Narodów z grotą Getsemani, miejsca gdzie Judasz zdradził Jezusa. Zakończyła się na dziedzińcu sanktuarium świętej Anny, w murach Starego Miasta, gdzie pielgrzymi zostali pobłogosławieni relikwiami Krzyża Świętego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione