nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Iza Paszkowska

dodane 19.03.2015 09:57

Wolę siedzieć sama

Kiedyś siedzieliśmy razem, oglądaliśmy telewizję, rozmawialiśmy, a teraz? Mama siedzi z tabletem, tata z laptopem, a brat z telefonem. Telewizor też jest włączony, ale tylko po to, by w pokoju nie było zbyt cicho. Nie mam ochoty z nimi siedzieć, skoro i tak nie rozmawiamy, więc idę do siebie. Oni mają o to pretensje. Chciałabym, by było jak dawniej. Smutna Iga

Twoja rodzina chce być razem, skoro mają pretensje, że wychodzisz. Czyli nie jest tak źle. Proponuję takie obserwacje. Wybierz jeden tydzień i dokładnie oblicz, od której godziny do której jesteście razem i jak spędzacie ten czas. Obliczenia rób w tajemnicy. Potem zbierz rodzinę i spokojnie przedstaw swoje wyniki badań (diagramy, wykresy, procenty). Nikogo nie krytykuj, tylko zaproponuj na przykład wieczór gier w karty, wieczór gier planszowych, wieczór popisów kulinarnych itp.

Nie mów, że obowiązuje zakaz używania sprzętów. Ale niech on obowiązuje podczas wspólnych posiłków. Możesz zaprosić koleżanki na wieczór sałatek, mufinek i swoim śmiechem, zapachami zwabicie może do kuchni całą rodzinę. Może oderwą wzrok od monitorów.

Zadaj pytanie:
kochaneproblemy@malygosc.pl

Więcej porad:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione